آموزش حذف اکانت لایت فارکس | نحوه حذف حساب حقیقی و دمو در لایت فارکس

آموزش حذف اکانت لایت فارکس | نحوه حذف حساب حقیقی و دمو در لایت فارکس

6 ماه پیش 2K بازدید 0 دیدگاه

بروکر لایت فارکس (بروکر LiteForex)، یکی از بروکرهای معتبر و محبوب در بین ایرانیان است که نزدیک به دو دهه (۱۹ سال) از آغاز فعالیت آن در بازارهای مالی بین المللی میگذرد. لایت فارکس، از ۳ نوع حساب کلاسیک، سنت و ECN پشتیبانی میکند و خدمات متنوعی را به مشتریانش ارائه میدهد. با این حال، ممکن است در برخی موارد، کاربران نیاز به حذف حساب خود در این بروکر داشته باشند. دلایل مختلفی برای حذف اکانت لایت فارکس وجود دارد. اگر قصد خروج از بازار فارکس را دارید یا میخواهید به بروکر دیگری مهاجرت کنید یا اگر بیش از یک حساب در این بروکر ایجاد کرده‌اید و میخواهید یکی از آنها را حذف کنید، میتوانید حساب خود را در لایت فارکس حذف نمایید. حذف حساب حقیقی و دمو در این بروکر، مراحل خاص خودش را دارد که در ادامه این مقاله آموزشی از چراغ، هر یک را جداگانه توضیح خواهیم داد.

علل حذف حساب معاملاتی در لایت فارکس توسط کاربران

بر اساس بررسی نظرات معامله‌گرانی که قصد حذف حساب خود در بروکر لایت فارکس را داشتند، ۵ مشکل احتمالی زیر بیش از همه مطرح بود.

۱. عدم اطمینان در خصوص اعتبار لایت فارکس؛ یکی از دلایل درخواست حذف حساب در لایت فارکس، عدم آشنایی با اعتبار این بروکر است. اما لایت فارکس با داشتن رگوله معتبر Cysec و بیمه جبران خسارت برای معامله‌گران، در طی ۱۹ سال فعالیت، از اعتبار مناسبی در بین معامله‌گران برخوردار است.

۲. تاخیر در واریز به حساب معامله‌گران؛ در خصوص تاخیر در واریز و برداشت، تاکنون شکایت یا مورد مهمی در سایتهای معتبر مشاهده نکردیم. اما با توجه به مشکلات تحریم یا مسائل بانکی و قطعی اینترنت در ایران، بسیاری از تاخیرها در واریز و برداشت مربوط به موارد مذکور میباشد.

۳. عدم دریافت ریبیت لایت فارکس؛ اگر به دنبال دریافت کش بک بیشتر هستید، می‌توانید حساب خود را در لایت فارکس حذف نکنید. با عضویت در مجموعه نمایندگی رسمی لایت فارکس در ایران، می‌توانید تا 50 درصد کش بک در معاملات خود دریافت کنید.

۴. تاخیر در اجرای سفارشات؛ برخی از معامله‌گران ممکن است تاخیر در اجرای سفارشات در حساب سنتی لایت فارکس را تجربه کنند. با توجه به ماهیت اجرای سفارشات در این نوع حسابها، این مشکل، امری طبیعی به حساب میاید.

۵. تغییر ib در لایت فارکس؛ برای این کار، کافی است از طریق پشتیبانی نمایندگی رسمی لایت فارکس در ایران، درخواست تغییر ib خود را ثبت کنید.

نحوه حذف اکانت دمو (Demo) در بروکر لایت فارکس

حذف اکانت دمو (Demo) در بروکر لایت فارکس

در کابین شخصی لایت فارکس، گزینه‌ای برای حذف حساب دمو وجود ندارد. بنابراین، برای حذف اکانت لایت فارکس در این حالت، باید از طریق پشتیبانی آنلاین این بروکر اقدام کنید. در پنجره چت آنلاین، کافی است شماره حساب دمو خود را وارد کنید تا پشتیبانی لایت فارکس بتواند حساب شما را شناسایی کند. همچنین، باید درخواست خود را برای حذف حساب دمو به طور واضح بیان نمایید. پس از ارسال درخواست، پشتیبانی لایت فارکس، حساب دمو شما را حذف میکند. این کار معمولاً چند دقیقه طول میکشد.

پس برای اینکه پشتیبانی لایت فارکس بتواند حساب دمو شما را شناسایی کند، باید شماره حساب دمو مورد نظر خود را به آنها ارائه دهید. این شماره حساب در قسمت بالای صفحه معاملاتی حساب دمو شما قابل مشاهده است. همچنین، ممکن است لایت فارکس برای اطمینان از هویت شما، از شما مدارکی مانند تصویر کارت شناسایی یا پاسپورت خود را درخواست کند. این مدارک باید به صورت واضح و خوانا باشند. وقتی مدارک مورد نیاز را برای پشتیبانی لایت فارکس ارسال کنید، آنها در اسرع وقت حساب دمو شما را حذف میکنند.

نحوه حذف اکانت حقیقی (Real) در بروکر لایت فارکس

برای حذف اکانت حقیقی در لایت فارکس، دو روش وجود دارد:

1. حذف خودکار

اگر بیش از 2 ماه از عدم فعالیت شما در لایت فارکس بگذرد، بروکر، حساب شما را به صورت خودکار، حذف خواهد کرد.

2. حذف دستی

اگر میخواهید حساب خود را قبل از 2 ماه حذف کنید، باید از طریق پشتیبانی لایت فارکس درخواست خود را ارسال نمابیید. برای این کار، می‌توانید از یکی از روشهای زیر استفاده کنید:

  • چت آنلاین
  • ایمیل
  • تماس تلفنی

در درخواست خود برای حذف اکانت لایت فارکس، باید شماره حساب حقیقی خود را ذکر کنید و دلیل حذف حساب خود را توضیح دهید. پشتیبانی لایت فارکس، درخواست شما را بررسی و در صورت تایید، حساب شما را حذف خواهد کرد.

نکته: قبل از حذف حساب، مطمئن شوید که تمام موجودی حساب خود را برداشت کرده‌اید. اگر از نحوه پرداخت ریبیت لایت فارکس ناراضی هستید، میتوانید با تغییر IB یا مجموعه خود، این مشکل را برطرف کنید و به فعالیت در لایت فارکس ادامه دهید.

اقدامات مهم پیش از حذف حساب معاملاتی در لایت فارکس

همانطور که دیدید، حذف اکانت لایت فارکس، فرآیندی ساده است که در چند مرحله انجام میشود. با این حال، قبل از حذف حساب، باید نکات زیر را رعایت کنید تا دچار مشکل نشوید.

۱. بستن تمامی معاملات باز

اولین و مهم‌ترین مرحله، بستن تمامی معاملات باز است. اگر حساب شما دارای معاملات باز باشد، در صورت حذف حساب، این معاملات به صورت خودکار بسته می‌شوند. این امر ممکن است منجر به زیان برای شما شود. برای بستن معاملات باز، می‌توانید از منوی معاملات (Trades) استفاده کنید. در این منو، تمامی معاملات باز شما نمایش داده می‌شوند. با کلیک روی دکمه بستن (Close)، میتوانید هر معامله را ببندید.

۲. برداشت تمامی وجوه باقی ‌مانده در حساب

پس از بستن معاملات باز، باید تمامی وجوه باقی ‌مانده در حساب خود را برداشت کنید. برای این کار، میتوانید از یکی از روش‌های زیر استفاده کنید:

  • انتقال داخلی
  • برداشت از حساب

۳. تماس با پشتیبانی و ارسال درخواست حذف حساب

پس از برداشت تمامی وجوه، باید با پشتیبانی لایت فارکس تماس بگیرید و درخواست حذف حساب خود را ارسال کنید. برای این کار، میتوانید از یکی از روشهای چت آنلاین، ایمیل و تماس تلفنی استفاده کنید. در درخواست خود، باید شماره حساب، نام و نام خانوادگی و آدرس ایمیل خود را ذکر کنید. همچنین، باید دلیل حذف حساب خود را توضیح دهید.

۴. تایید حذف حساب

پشتیبانی لایت فارکس، درخواست شما را بررسی میکند و در صورت تایید، حساب شما را حذف میکند. این کار معمولاً ظرف 24 ساعت انجام میشود.

نکات مهم در رابطه با حذف اکانت لایت فارکس

اگر به هر دلیلی که در این مقاله گفتیم، تصمیم به حذف اکانت لایت فارکس خود دارید، باید در نظر بگیرید که:

  • پس از حذف حساب، امکان بازیابی آن وجود ندارد.
  • پس از حذف حساب، شما هیچگونه دسترسی به اطلاعات آن حساب، از جمله تراکنشها و معاملات انجام شده در آن را نخواهید داشت.

سخن پایانی

در این مقاله آموزشی از چراغ به بررسی نحوه حذف اکانت لایت فارکس و نکات مهم در رابطه با آن پرداختیم. فرایند حذف اکانت در این بروکر، بسیار ساده و سریع است. تنها چیزی که باید انجام دهید اطلاع از تمام معاملات باز، برداشت وجوه و درخواست حذف اکانت از پشتیبانی است. اما نکته مهمی که باید به خاطر بسپارید، این است که قبل از حذف اکانت تجاری واقعی خود، مطمئن شوید تمام موقعیتهای باز را بستید و حساب را از هر وجهی خالی نمودید. زیرا اگر این کار را انجام ندهید، ممکن است دچار ضرر و زیان شوید. پس از اطمینان از انجام صحیح این مراحل، درخواست حذف اکانت خود را به پشتیبانی بروکر ارسال کنید تا در کمتر از یک روز کاری اکانت شما توسط بروکر حذف شود.

👈 ثبت نام در بروکر لایت فارکس

فرصت هیچ یادگیری را از دست ندهید! به ترتیب بخوانید :

آنچه خـواهید خـواند:

آخریـن بررسی شده‌های بازار سرمایه

دیدگاه خود را درباره” آموزش حذف اکانت لایت فارکس | نحوه حذف حساب حقیقی و دمو در لایت فارکس ”با ما در میان بگذارید.