بررسی صرافی های ارز دیجیتال

مقایسه صرافی های ارز دیجیتال برای ایرانیان

بینگ ایکس

تعداد توکن:

380

حداقل سفارش:

1

امکان معامله با IP ایران:

ندارد

امکان احراز هویت ایرانیان:

دارد

اپلیکیشن:

اندروید، IOS

مکسی

تعداد توکن:

بیش از 1600

حداقل سفارش:

1

امکان معامله با IP ایران:

دارد

امکان احراز هویت ایرانیان:

ندارد

اپلیکیشن:

اندروید، IOS، ویندوز

کوینکس

تعداد توکن:

538

حداقل سفارش:

1

امکان معامله با IP ایران:

ندارد

امکان احراز هویت ایرانیان:

دارد

اپلیکیشن:

اندروید، IOS

صرافی های ارز دیجیتال بررسی شده توسط چراغ

بینگ ایکس

صرافی بینگ ایکس (BingX)

صرافی بینگ ایکس (BingX)
مکسی

صرافی مکسی (MEXC)

صرافی مکسی (MEXC)
کوینکس

صرافی کوینکس (Coinex)

صرافی کوینکس (Coinex)

بهترین صرافی ارز دیجیتال که میتوانید انتخاب کنید

صرافیهای ارز دیجیتال مانند بروکرهای فارکس، به عنوان واسطی میان کاربر و بازار مالی هستند. آنها ابزارهایی را برای تجارت و سرمایه‌ گذاری در ارزهای دیجیتال مانند بیتکوین، اتریوم و دوج کوین ارائه میدهند. این صرافیها همچنین ویژگیهای اضافی برای سرمایه ‌گذاری در ارزهای دیجیتال مانند استیکینگ، وام ‌دهی و نگهداری داراییهای دیجیتال را ارائه میدهند. شما میتوانید با خیال راحت در این پلتفرمها به خرید و فروش ارزهای دیجیتال بپردازید. صرافی در ازای هر معامله، حق کمیسیون و کارمزد مشخصی از شما دریافت خواهد کرد. در حال حاضر سایتها و صرافیهای ایرانی و خارجی زیادی وجود دارد که تعداد آنها هم روز به روز در حال افزایش میباشد. اما همه آنها برای ورود به بازار کریپتو مناسب نیستند. اینجاست که انتخاب یک صرافی معتبر و با سابقه، اهمیت پیدا میکند. چراغ، مرجع تخصصی بررسی صرافیهای ارز دیجیتال است. ما به صورت بی‌ طرفانه و تخصصی اعتبار صرافیها را ارزیابی میکنیم تا کاربران بتوانند آگاهانه تر و با خیال راحت در آنها سرمایه‌ گذاری کنند.

معیارهای انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال

هنگام انتخاب یک صرافی ارز دیجیتال که بتواند نیازهای شما را برآورده کند، چندین عامل وجود دارد که باید در نظر بگیرید. مهمترین چیزهایی که باید به آنها توجه کنید عبارتند از:

۱. تنوع در ارائه داراییهای مورد نیاز کاربران

اگر به دنبال خرید ارزهای دیجیتال غیر از بیت کوین هستید، قبل از تصمیم گیری در مورد انتخاب یک صرافی، باید به لیست داراییهایی که توسط آن پشتیبانی میشود، نگاه کنید. برخی فقط از چند ارز دیجیتال پشتیبانی میکنند. در حالی که برخی دیگر به شما امکان میدهند صدها معامله با داراییهای مختلف انجام دهید.

۲. روشهای پرداخت

هنگام بررسی برترین صرافیهای ارز دیجیتال، به تنوع روشهای پرداخت در آنها دقت کنید. صرافیهای ارز دیجیتال معمولاً چند راه برای شارژ حساب شما یا خرید مستقیم ارزهای دیجیتال ارائه میدهند. در حالی که اکثر صرافیها از انتقال وجه پشتیبانی می‌کنند، برخی پلتفرمها همچنین به شما امکان میدهند تا با استفاده از کارتهای اعتباری، کارتهای نقدی و سایر روشهای پرداخت دیجیتال، نیز کریپتو بخرید.

۳. هزینه ‌ها

هزینه‌ های بالا میتوانند سود سرمایه‌ گذاری شما را کاهش دهند. به همین دلیل مهم است که قبل از افتتاح حساب، هزینه ‌های صرافی ارز دیجیتال را بررسی کنید. صرافیهای آنلاین معمولاً هزینه ‌های معاملاتی و هزینه‌ های برداشت را دریافت میکنند. اما برخی، هزینه‌ های تراکنش دیگری را نیز ممکن است اضافه کنند. پس به دنبال صرافی ای باشید که کارمزدها و حق کمیسیونهای موجود در آن معقول باشد.

۴. امنیت

یکی دیگر از موارد مهمی که در لیست راهنمای انتخاب صرافی ارز دیجیتال وجود دارد، امنیت صرافی است. متأسفانه، صرافی‌های ارز دیجیتال هدف اصلی هکرهایی هستند که به دنبال دستیابی به ارز دیجیتال هستند. نقض امنیتی و سرقت سایبری در چشم ‌انداز صرافی ارز دیجیتال امری عادی است، به همین دلیل انتخاب صرافی با اقدامات امنیتی قوی ضروری است.

۵. خدمات مشتری

اگر در زمینه ارزهای دیجیتال یا سرمایه ‌گذاری تازه وارد هستید، ممکن است سوالاتی داشته باشید یا به کمک برای شروع نیاز داشته باشید. در این صورت، انتخاب صرافی با خدمات پشتیبانی عالی، احتمالاً حرکت درستی خواهد بود.

۶. اعتبار

هنگام مقایسه صرافیهای ارز دیجیتال، حتماً در مورد اعتبار آنها تحقیق کنید. نظرات و کامنتهای مشتریان سابق را بخوانید. تاریخچه صرافی را بررسی کنید و به دنبال هر خبر جدیدی باشید که ممکن است اطلاعات ارزشمندی در رابطه با صرافی مورد نظر به شما ارائه دهد.

۷. حجم معاملات

حجم معاملات یکی از عوامل مهمی است که باید هنگام انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال در نظر بگیرید. حجم معاملات نشان میدهد که چه مقدار ارز دیجیتال در یک صرافی در طول یک دوره زمانی مشخص، معامله شده است. حجم معاملات بالا، حاکی از نقدینگی بالا و قیمتهای پایدار در صرافی است؛ نقدینگی به توانایی یک دارایی برای تبدیل سریع و آسان به پول نقد بدون کاهش قابل توجه قیمت اشاره دارد. صرافیهای با حجم معاملات بالا، معمولاً نقدینگی بیشتری دارند. این بدان معناست که میتوانید ارزهای دیجیتال خود را به راحتی و بدون از دست دادن پول به فروش برسانید. از طرفی، صرافیهای با حجم معاملات بالا، معمولاً دارای قیمتهای پایدارتری هستند. به این دلیل که حجم معاملات زیاد به کاهش نوسانات قیمت کمک میکند.

چرا کاربران صرافیهای خارجی را ترجیح میدهند؟

درست است که با توجه به تحریمهای کنونی، ورود به صرافیهای خارجی با ریسک بیشتری همراه است؛ کاربران ایرانی هنگام استفاده از صرافیهای خارجی با محدودیتهایی مانند تحریمها و عدم پشتیبانی از کارتهای اعتباری و بانکی ایرانی روبرو هستند. در ماه ‌های اخیر، دسترسی کاربران ایرانی به یک سری صرافی‌ خارجی مانند بایننس قطع شد. این امر باعث شد تا داراییهای دیجیتالی کاربران ایرانی در این صرافیها مسدود شود. اما برخی از کاربران ایرانی برای دور زدن این محدودیت، از مدارک جعلی (با هویت خارجی) استفاده کردند. با این همه، کاربران صرافیهای خارجی را ترجیح میدهند. میدانید چرا؟

صرافیهای خارجی مزایای مختلفی شامل تنوع ارزهای دیجیتال، حجم معاملات بالاتر و امکانات پیشرفته‌ تر دارند. این صرافیها همچنین امکان دسترسی به معاملات مارجین را به کاربران میدهند. بنابراین آنها میتوانند با استفاده از مقدار کمتری پول، معاملات بزرگتری انجام دهند. از طرفی با ثبت نام در صرافیهای بین المللی مثل مکسی، بینگ ایکس و …، امکان انجام معاملات آتی و اختیار معامله نیز وجود دارد. این نوع معاملات به تریدرها امکان می‌دهند تا از نوسانات قیمت ارز در آینده سود ببرند.

انتخاب صرافی ارز دیجیتال برای کاربران ایرانی

انتخاب صرافی ارز دیجیتال برای ایرانیان، به دلیل شرایط خاص حاکم بر کشور، نکات و ملاحظات خاصی دارد. سه نکته بسیار مهم در این زمینه عبارتند از:

  1. امکان خدمات دهی به کاربران ایرانی: اولین و مهمترین نکته، بررسی این موضوع است که آیا صرافی مورد نظر، به کاربران ایرانی خدمات ارائه میدهد یا خیر؟ برخی از صرافیها، به دلیل تحریمهای بین المللی، هیچ خدماتی در اختیار کاربران ایرانی قرار نمیدهند.
  2. روند احراز هویت: صرافیهای ارز دیجیتال، معمولاً برای احراز هویت کاربران خود، مدارکی مانند کارت ملی، شناسنامه و تصویر چهره را درخواست میکنند. برخی از صرافیها، امکان احراز هویت برای کاربران ایرانی را قرار نمیدهند. بدین ترتیب، کاربران جهت استفاده از خدمات ويژه در صرافی با محدودیتهایی روبرو خواهند شد. برای مثال، برخی از صرافیها، امکان برداشت و واریز ارز دیجیتال بدون احراز هویت را به کاربران نمیدهند. این امر برای کارابران ایرانی به عنوان یک مشکل جدی خواهد بود.
  3. موضع صرافی در مورد کاربران ایرانی و مسائل تحریم: برخی از صرافیها، موضع صریحی در مورد کاربران ایرانی و مسائل تحریم ندارند. این امر میتواند برای کاربران ایرانی، خطرناک باشد؛ چرا که در صورت اعمال قوانین سخت گیرانه در آینده، این کاربران با مشکل مواجه خواهند شد.

هشدار به تریدرهای ایرانی!

با توجه به نکات و ملاحظاتی که در بخش قبل راجع به آنها صحبت کردیم، کاربران ایرانی پیش از ثبت نام در صرافیهای بین المللی ارز دیجیتال باید موارد زیر را در نظر بگیرند.

  1. تا حد امکان از برنامه های تغییر آی پی ثابت برای انجام فعالیت در صرافیهای خارجی استفاده کنید؛ استفاده از برنامه های تغییر آی پی ثابت، میتواند به شما کمک کند تا هویت خود را پنهان کنید و از وقوع مشکلات احتمالی در آینده جلوگیری کنید.
  2. از صرافیهایی استفاده کنید که دارای امنیت و پشتیبانی قوی هستند؛ امنیت و پشتیبانی صرافیهای ارز دیجیتال، بسیار مهم است. در صورت بروز هر گونه باگ مثل بلوکه شدن پول، عدم واریز و برداشت، به راحتی میتوانید مشکلات خود را پیگیری نمایید. پس قبل از انتخاب صرافی، حتماً در مورد امنیت و نحوه پشتیبانی در آن تحقیق کنید.