PlanB: «قیمت بیت کوین (BTC) دوباره هرگز زیر 35 هزار دلار نخواهد رفت»!

PlanB: «قیمت بیت کوین (BTC) دوباره هرگز زیر 35 هزار دلار نخواهد رفت»!

6 ماه پیش 2K بازدید 0 دیدگاه

به گزارش U.Today، پلن بی (PlanB) خالق مدل آنالیز بازار Stock-2-flow (S2F)، پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین (BTC) را ارائه کرده است که چندان محبوب نیست اما آرامش ‌بخش است. PlanB با به اشتراک گذاشتن یکی از پست‌های خود در توییتر، تأکید کرد که قیمت بیت‌کوین دیگر هرگز پایین‌تر از 35000 دلار نخواهد رفت.

او نموداری ارائه کرد که از طریق آن استدلال کرد که ارزش‌گذاری بیت‌کوین بر اساس قدرت هش ریت (hashrate) ذاتی آن افزایش یافته است. او بر اساس نظر خود گفت، علاوه بر احتمالات قوی سیاه (Black Swan) یا نوسانات کوتاه‌مدت و بر اساس اصول آربیتراژ $/kwh، ارزش بازار دارایی برتر به زیر حمایت 35000 دلاری باز نخواهد گشت.

او بینش خود را در برخی از پست ‌های بعدی تکرار کرد و بر آربیتراژی که بین استخراج‌کنندگان بیت‌کوین که این دارایی را با برق خریداری می‌کنند و کاربران که با پول نقد در صرافی‌ها خریداری می‌کنند، تأکید کرد. به نظر او، این آربیتراژ ممکن است با ETF آینده عمیق‌تر شود و استخراج‌کنندگان که ارز دیجیتال را می‌فروشند ممکن است بر اساس دانش منحصر به فرد خود از بازار، حق بیمه دریافت کنند.

PlanB، به‌عنوان خالق یک مدل تحلیل بازار که به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد، پیش‌بینی‌های قیمت را در مورد چندین دارایی، به ویژه بیت‌کوین ارائه می‌کند. PlanB یکی از تحلیلگرانی است که معتقد است قیمت 100000 دلاری بیت‌کوین یک تخمین محافظه‌کارانه برای این ارز دیجیتال است. او اخیراً این ایده را مطرح کرده است که بیت‌کوین در آینده نزدیک بین 65000 تا 524000 دلار معامله خواهد شد.

چشم‌انداز فعلی بیت‌کوین و پیش‌بینی‌های بازار

پیش‌بینی PlanB زمانی ارائه می‌شود که بازار در حال تجربه یک عقب‌نشینی عمده است. زیرا به نظر می‌رسد خرید نزولی در حال انجام است. بیت‌کوین در حال حاضر با قیمت 37106.80 دلار معامله می‌شود که در 24 ساعت گذشته 1.07 درصد کاهش یافته است.

با وجود کاهش فراگیر، قیمت این دارایی هنوز به نظر می‌رسد که فاصله زیادی تا سقوط به سطح قیمت 35000 دلار دارد و پیش‌بینی‌های PlanB را تأیید می‌کند. تایید بازار برای صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) پیچیدگی دیگری را ایجاد کرده است که میتواند انعطاف‌پذیری بازار را تقویت کند.

طبق گفته کتی وود از  Ark Invest، انتظار می‌رود ETF بیت‌کوین، با احتمال 90 درصد، پیش‌بینی‌های صعودی زیادی را برای بیت کوین ایجاد کرده است، از جمله پتانسیل آن برای افزایش بیش از 600000 دلار.

این مقاله در U.Today منتشر شده است.

👈 بهترین صرافی ارز دیجیتال برای ایرانیان

آنچه خـواهید خـواند:

آخریـن بررسی شده‌های بازار سرمایه