لوگوی چراغ

بیت‌کوین 5% سقوط کرد، لیکوییدشن کریپتو به 396 میلیون دلار رسید!

0 دیدگاه
بیت‌کوین 5% سقوط کرد، لیکوییدشن کریپتو به 396 میلیون دلار رسید!

به گزارش کوین مارکت کپ، بیت کوین، بزرگترین دارایی دیجیتال، روز سه شنبه با سقوط بیش از ۵.۳ درصدی قیمت، با افت روبرو شد. با این حال، این کاهش همزمان با کاهش علاقه به صندوق‌های قابل معامله در بورس آمریکا (ETF) با توجه به کاهش انتظارات برای سیاست‌های پولی انبساطی‌تر فدرال رزرو رخ می‌دهد.

لیکوییدشن‌ کریپتو به ۳۹۶ میلیون دلار رسید.

سایر ارزهای دیجیتال برتر به همراه توکن‌های میم (meme) مانند پپه و داگ ویف هت (dogewifhat) نیز با افت مواجه شدند. این موضوع به بزرگترین ریزش دو روزه دارایی‌های دیجیتال کوچک‌تر در حدود دو هفته اخیر کمک کرد.

طبق داده‌های ارائه شده توسط کوین‌گلس، بیش از ۱۲۰ هزار معامله‌گر در ۲۴ ساعت گذشته تصفیه حساب شده‌اند. کل تصفیه حساب‌های ثبت شده توسط این ردیاب ۳۹۶ میلیون دلار است.  بزرگترین سفارش تصفیه حساب منفرد در صرافی OKX، شامل ETH-USD-SWAP به ارزش ۷.۴۸ میلیون دلار بوده است.

طبق داده‌ها، تقریباً ۸۰ درصد از کل موقعیت‌های لیکوئید شده (۳۱۵ میلیون دلار) شرط‌های خرید (Long) بوده‌اند. این نشان می‌دهد که معامله‌گران انتظار داشتند پس از افت اخیر، بازار روند معکوس به خود بگیرد، اما ارزهای دیجیتال طبق انتظارات آن‌ها عمل نکردند.

رالی پرقدرت امسال ارزهای دیجیتال به نظر می‌رسد در بحبوحه فشارهای مداوم قیمت در آمریکا از دست می‌رود و باعث می‌شود سرمایه‌گذاران شرط‌های خود را بر روی احتمال کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو کاهش دهند. افزایش بازدهی اوراق خزانه و دلار قوی‌تر، محیط چالش‌برانگیزی را برای بخش‌های سفته‌بازی مانند بازار دارایی‌های دیجیتال ایجاد کرده است.

کارشناسان اشاره کرده‌اند که تغییر در انتظارات حول فدرال رزرو بر کل فضای کریپتو تأثیر می‌گذارد. این منجر به فروش گسترده در بخش‌های مختلف، به ویژه بخش‌هایی می‌شود که در نیم سال گذشته عملکرد بهتری نسبت به بیت‌کوین داشته‌اند.

بیت‌کوین از زمان رسیدن به بالاترین حد خود در اواسط مارس (۷۳,۷۹۸ دلار)، تقریباً ۱۰ درصد کاهش یافته است. این امر تا حدودی به دلیل کندی ورود روزانه وجوه به صندوق‌های قابل معامله بیت‌کوین (ETF) است. سرمایه‌گذاران تنها در روز دوشنبه، به طور خالص ۸۶ میلیون دلار از این ۱۰ محصول خارج کرده‌اند. این رقم از زمان راه‌اندازی آن‌ها در ۱۱ ژانویه به حدود ۱۲ میلیارد دلار رسیده است.

آیا بازار در موقعیت ضعیفی قرار دارد؟

کارشناسان ادعا می‌کنند که بازار ارزهای دیجیتال در واکنش به آخرین داده‌های اقتصادی آمریکا که نشان‌دهنده‌ رونق در بخش تولید و افزایش هزینه‌های ورودی است، “ضعیف” به نظر می‌رسد. در نتیجه، میزان تسهیل فدرال رزرو که در قراردادهای سواپ برای امسال لحاظ شده، به حدود ۶۵ واحد پایه کاهش یافته است که پایین‌تر از پیش‌بینی‌های سیاست‌گذاران است.

با وجود هاوینگ عرضه توکن‌های جدید بیت‌کوین در این ماه، که برخی از معامله‌گران آن را عاملی حمایتی برای این ارز دیجیتال می‌دانند، برخی دیگر با توجه به افزایش قابل توجه قیمت این توکن از ابتدای سال ۲۰۲۳، استدلال می‌کنند که افزایش‌های بیشتر ممکن است محدود باشد.

بیت‌کوین در زمان نگارش این خبر، با میانگین قیمت ۶۶,۴۴۸ دلار معامله می‌شود. حجم معاملات ۲۴ ساعته آن با ۶۲ درصد افزایش به ۴۰.۵ میلیارد دلار رسیده است.

👈 با ثبت نام در بروکر IFC Markets، به دنیای هیجان‌انگیز معاملات بیت‌کوین قدم بگذارید و آینده مالی خود را رقم بزنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *