لوگوی چراغ

کاهش 8 درصدی بیت کوین پس از حملات ایران به اسرائیل، زنگ خطر برای بازارهای جهانی

0 دیدگاه
کاهش 8 درصدی بیت کوین پس از حملات ایران به اسرائیل، زنگ خطر برای بازارهای جهانی

به گزارش Economic Times، ایران در اقدامی تلافی جویانه به خاطر حمله‌ای که منجر به کشته شدن مقامات ارشد نظامی ایران در سوریه شد، با پهپادهای حمله کننده و موشکهایی به اسرائیل حمله کرد و درگیری در منطقه را وارد مرحله خطرناک جدیدی کرد. داراییهای دیجیتال در آخر هفته‌ها معامله میشوند و به سرمایه‌گذاران پنجره‌ای برای درک احتمالی بازار هنگام بازگشایی بازارهای سنتی در روز دوشنبه میدهند – هرچند که بین حال حاضر و شروع مجدد بازار میتواند تغییرات زیادی رخ دهد.

به گفته زهیر ابتکار، بنیانگذار صندوق سرمایه‌گذاری رمز ارز دیجیتال اسپلیت کپیتال (Split Capital)، این احتمالا منوط به تشدید بیشتر است»، او همچنین افزود: «مردم واقعاً به دنبال این خواهند بود که بازارها در روز دوشنبه چگونه خواهند بود.»

در حالی که اسرائیل خود را برای حمله‌ای آماده میکرد، تنشها باعث کاهش سهام در روز جمعه شد و به پناهگاه‌هایی مانند اوراق قرضه و دلار رونق بخشید. داده‌های کوین گلس نشان می‌دهد که حدود 1.5 میلیارد دلار از شرط‌بندی‌های صعودی ارزهای دیجیتال از طریق مشتقات در روزهای جمعه و شنبه تسویه حساب شد که یکی از سنگین‌ترین تسویه حساب‌های دو روزه در حداقل شش ماه گذشته است.

به گفته ابتکار، اهرم در سه روز گذشته کاملاً تحت تأثیر قرار گرفته است، بنابراین باعث شده است که قیمت ها به طور قابل توجهی در دارایی های دیجیتال بدتر شوند.

ارزش بیت‌کوین نسبت به رکورد اواسط اسفند ماه (حدود ۷۳ هزار و ۷۹۸ دلار) حدود ۱۰ هزار دلار کاهش یافته است. تقاضا برای صندوق‌های قابل معامله در بورس آمریکا (ETF) که در ژانویه عرضه شد به افزایش قیمت این ارز دیجیتال به بالاترین حد خود کمک کرد، اما ورود خالص سرمایه به این صندوق‌ها اخیراً تعدیل شده است.

سفته بازان ارز دیجیتال منتظر رویدادی به نام «هاوینگ بیت کوین» هستند که عرضه جدید این توکن را به نصف کاهش میدهد و انتظار میرود در حدود ۲۰ آوریل رخ دهد.

👈 بروکر  ifc markets، بستری امن و مطمئن برای معاملات بیت کوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *