هک بازار کریپتو، ۵۰ درصد در سال ۲۰۲۳ کاهش یافت!

هک بازار کریپتو، ۵۰ درصد در سال ۲۰۲۳ کاهش یافت!

7 ماه پیش 2K بازدید 0 دیدگاه

به گزارش کوین تلگراف، شرکت تحقیقاتی بلاکچین TRM Labs دلیل این کاهش را وجود عوامل مهمی مانند اتخاذ تدابیر امنیتی بهتر، همکاری نهادهای انتظامی و هماهنگی صنعت دانسته است.

شرکت تحقیقاتی بلاکچین TRM Labs اعلام کرده است که خسارات ناشی از هک بازار ارزهای دیجیتال (کریپتو) در سال 2023 بیش از 50 درصد نسبت به سال 2022 کاهش یافته و دلیل آن را بهبود امنیت در صنعت دانسته است.

گزارش منتشر شده در 13 دسامبر توسط TRM Labs تحقیقات خود را در مورد عوامل کلیدی کاهش قابل توجه سرقت سایبری مورد بررسی قرار می‌دهد. این گزارش نشان می‌دهد که زیان‌های ناشی از هک در پروژه‌های رمزنگاری در سال 2023 به حدود 1.7 میلیارد دلار کاهش یافت، که کمتر از نیمی از 4 میلیارد دلاری است که در سال 2022 از پروتکل‌های اینترنت سرقت شد.

این گزارش در حالی که زیان‌ها 50 درصد کاهش یافته‌اند، 160 تلاش برای هک را ثبت کرد.

حجم حملات هک کریپتو در سال 2023 نسبت به سال 2022 بیش از 50 درصد کاهش یافته است، بر اساس تحقیقات انجام شده توسط TRM Labs.

— TRM Labs (@trmlabs)  در ۱۲ دسامبر 2023

صنعت کریپتو در سال 2022 با چالش‌هایی مواجه بود، از جمله یک افت بازار چشمگیر و سرقت‌های قابل توجه در اکسپلویت‌ها و هک‌های رمزنگاری. تا اواسط اکتبر، Chainalysis قبلاً سال 2022 را "بدترین سال تاریخ رمزنگاری" نامیده بود.

گزارش تحقیقات TRM Labs خاطرنشان میکند که آژانسهای اجرای قانون در سراسر جهان تلاشهای خود را برای مبارزه با جرایم سایبری در حوزه ارزهای دیجیتال افزایش داده اند. اقدامات مشترک، پاسخ سریع و تاکتیکهای بازیابی دارایی بهتر شانس شناسایی و تعقیب را افزایش داده و مجرمان بالقوه را دلسرد کرده است.

در سال 2023، صنعت، متشکل از صرافیهای ارزهای دیجیتال، شبکه های بلاک چین و ارائه دهندگان کیف پول، با به اشتراک گذاشتن اطلاعات مربوط به آسیب پذیری ها، تهدیدات و حوادث نقض، یک رویکرد همکاری را اتخاذ کرد و یک دفاع محکم در برابر مجرمان سایبری ایجاد کرد.

TRM Labs گفت بیش از 60 درصد از کل زیانها در سال 2023 ناشی از حملات به زیرساخت بود، به ویژه درگیری در کلیدهای خصوصی یا سوگیری در عبارت‌های بذر (کلمات بازیابی). بخش قابل توجهی از ضایعات ناشی از حملات بزرگ‌مقیاس به اهداف ویژه بود که ده حمله برتر مسئول سرقت حدود 70 درصد از کل ارز سرقت شده بودند.

اگرچه این گزارش کاهش در حوادث هک را نشان می‌دهد، اما همچنین ماهیت در حال تغییر تهدیدات سایبری را نیز برجسته می‌کند. این گزارش تاکید می‌کند که صنعت ارزهای دیجیتال و اجرای قانون باید در این چشم انداز در حال تغییر هوشیار و انعطاف‌پذیر باشند تا این روند مثبت را در این فضای در حال تغییر حفظ کنند.

قبل از سپتامبر 2023، صنعت رمزنگاری تقریباً 1 میلیارد دلار در اثر هک‌ها، اکسپلویت‌ها و کلاهبرداری‌ها از دست داد. این هک‌ها شامل بیش از 100 میلیون دلار در زیان دارایی‌های دیجیتال بود و تنها هک پل HECO Chain مسئول سرقت بیش از 80 میلیون دلار بود.

👈 معامله ارز دیجیتال بیت کوین با ثبت نام در بروکر اپوفایننس

آنچه خـواهید خـواند:

آخریـن بررسی شده‌های بازار سرمایه