لوگوی چراغ

ارزش دلار به کمترین حد خود در دو ماه اخیر رسید!

0 دیدگاه
خبر
سقوط دلار

ارزش دلار به کمترین حد خود در دو ماه اخیر رسید؛ مذاکرات فدرال رزرو بسیار مهم است! به گزارش Investing.com، نرخ دلار آمریکا در روز دوشنبه به پایین‌ترین حد خود طی دو ماه اخیر رسید. این افت به دلیل این است که فدرال رزرو، چرخه افزایش نرخ بهره خود را تکمیل کرده است. در ساعت 03:20 ET (07:20 به وقت گرینویچ)، شاخص دلار که دلار را در برابر سبدی از شش ارز دیگر اندازه گیری میکند، با 0.3 درصد کاهش یافت و به 103.505 رسید. درست بالاتر از پایینترین سطح خود از اواخر اوت. این کاهش به دنبال کاهش حدوداً 2 درصدی نسبت به هفته قبل است که چشمگیرترین سقوط هفتگی از ماه جولای است.

دلار، رو به تضعیف

دلار در اکثر هفته گذشته در حالت ضعف بوده است. این ضعف، ناشی از انتظارات مبنی بر پایان چرخه افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو است. این انتظارات، به دلیل انتشار مجموعه‌ای از ارقام ضعیف بازار کار و تورم، در میان معامله‌گران ایجاد شده است. معامله‌گران بر این باورند که فدرال رزرو ممکن است تا مارس سال آینده، نرخ بهره را کاهش دهد.

“کاهش ارزش دلار، گسترده بوده است. این بدان معنا است که حتی ین ژاپن، که ارز محبوبی نیست، نیز از این وضعیت سود می‌برد.” این بیانیه‌ای از تحلیل‌گران شرکت مالی ING است.

در حال حاضر، توجه بازارها به صورت عمده بر صورتجلسه جلسه فدرال رزرو در اواخر اکتبر متمرکز است تا نشانه‌های بیشتری در مورد سیاست پولی را دریافت کنند. این صورتجلسه قرار است روز سه شنبه منتشر شود.

این جلسه ای بود که در آن فدرال رزرو تعصب خود را در مورد انقباض حفظ کرد، اما اذعان داشت که شرایط مالی سختگیرانه تر برخی از کارهای فدرال رزرو را انجام داده است. ING اضافه کرد: “به نظر می رسد بازار در حال و هوای جستجوی برخی تیترهای dovish در اینجا قرار گرفته است و این میتواند ریسک رویداد منفی دلار را ثابت کند.”

ارزش یورو با وجود کاهش قیمت تولیدکنندگان آلمانی افزایش یافته است

در اروپا، EUR/USD 0.2 درصد افزایش یافت و به 1.0926 رسید، حتی پس از اینکه قیمت تولیدکننده آلمان در اکتبر با کاهش 11.0 درصدی در مقیاس سالانه مواجه شد، که به دلیل کاهش 27.9 درصدی قیمت انرژی در سال صورت گرفت.

این امر پس از تأیید قیمتهای مصرف‌کننده منطقه یورو در هفته گذشته در سطح 2.9 درصد در مقیاس سالانه و کاهش از 4.3 درصد در ماه قبل صورت گرفت.

با این حال، تعدادی از سیاستمداران بانک مرکزی اروپا (ECB)، مشتاقند تا تاکید کنند که نیاز به حفظ نرخهای بهره در سطوح نسبتاً بالایی وجود دارد. زیرا تورم همچنان بالا است.

Joachim Nagel رئیس بوندس بانک، در سخنرانی خود در روز جمعه گفت: “کاهش نرخ بهره به این زودی عاقلانه نخواهد بود.” وی افزود: “ما نباید سیاست پولی را تا زمانی که کاملاً مطمئن نباشیم که به ثبات قیمت به صورت پایدار بازگشته ایم، کاهش دهیم.”

GBP/USD با 0.3% افزایش به 1.2492 رسید و در نزدیکی بالاترین سطح دو ماهه خود قرار گرفت، زیرا قرار است Andrew Bailey، رئیس بانک انگلستان، در جلسه بعدی صحبت کند.

شاخص قیمت مصرف کننده بریتانیا در اکتبر به 4.6 درصد در مقیاس سالانه کاهش یافت، از 6.7 درصد در سپتامبر، که بزرگترین کاهش در نرخ CPI سالانه از یک ماه به ماه دیگر از آوریل 1992 بوده است.

با این حال، تورم در بریتانیا همچنان در میان بالاترین میزان در جهان توسعه یافته قرار دارد و بانک انگلستان تلاش کرده است تاکید کند که به هیچ وجه به کاهش نرخ بهره نزدیک نشده است.

یوان چین و ین ژاپن از ضعف دلار آمریکا سود میبرند

در آسیا، USD/CNY با 0.6 درصد کاهش به 7.1712 رسید و یوان به بالاترین سطح خود در برابر دلار از اوایل آگوست رسید.

بانک مرکزی چین نرخ بهره پایه وام خود را در روز دوشنبه نزدیک به رکورد پایین نگه داشت. در حالی که حدود 80 میلیارد یوان نقدینگی را به اقتصاد تزریق کرد.

به طور جداگانه، مقامات چینی متعهد به حمایت بیشتر از سیاست برای بخش املاک و مستغلات در حال بحران این کشور شدند – اقدامی که به تقویت اعتماد به یکی از بزرگترین صنایع چین کمک کرد.

در معاملات بازار ارز، جفت ارز دلار آمریکا به ین ژاپن (USD/JPY) با 0.8 درصد کاهش به 148.41 رسید و برای اولین بار در نزدیک به سه هفته به زیر سطح 150 در برابر دلار تقویت شد. این کاهش پس از آن صورت گرفت که معامله گران نگرانی کمتری در مورد افزایش بیشتر نرخ بهره در ایالات متحده نشان دادند.

👈 اکسپرت مدیریت سرمایه چراغ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *