دلار آمریکا با کاهش نرخ بهره فدرال رزرو، افزایش یافت!

دلار آمریکا با کاهش نرخ بهره فدرال رزرو، افزایش یافت!

5 ماه پیش 3K بازدید 0 دیدگاه

به گزارش investing به نقل از رویترز، دلار آمریکا روز پنجشنبه به دلیل تجدید نظر سرمایه‌گذاران در انتظاراتشان از میزان کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در سال جاری، افزایش یافت. این در حالیست که پس از یک دوره افزایش قیمت‌ها در بازارهای مالی، سرمایه‌گذاران نسبت به آینده بازارها محتاط شده‌اند.

ارزش دلار سبز در برابر ین ژاپن در معاملات روز پنجشنبه در آسیا به بالاترین حد خود در دو هفته گذشته رسید. زیرا بازار ارز در آسیا در روز پنجشنبه پس از تعطیلات سال نو در ژاپن به طور کامل بازگشایی شد.

در برابر ین، دلار به اوج 143.90 رسید و آخرین بار در 143.75 دست به دست شد. این افزایش ارزش دلار آمریکا، بهترین روز آن در برابر ین ژاپن پس از اینکه در جلسه قبلی در اکتبر ۲۰۲۲ بیش از 0.9 درصد در برابر ارز ژاپنی جهش کرد، میباشد.

در روز پنجشنبه، دلار استرالیا در برابر دلار آمریکا به 0.6703 دلار رسید که پایین‌ترین حد خود از 20 دسامبر 2022 بود. این کاهش ارزش دلار استرالیا نشان می‌داد که سرمایه‌گذاران در آن روز احساس ریسک‌پذیری کمتری داشتند. در پایان معاملات روز پنجشنبه، دلار استرالیا به 0.6744 دلار رسید. این رقم نیز پایین‌تر از سطح 0.6770 دلاری بود که در روز سه‌شنبه، 2 ژانویه 2023، به آن رسیده بود.

دلار نیوزلند حساس به ریسک به 0.6266 دلار تغییر کرد، که به طور مشابه در جلسه قبلی به پایین ترین سطح دو هفته ای 0.6221 رسیده بود.

بررسی مجدد تصمیمات سیاستگذاری فدرال رزرو در دسامبر که روز چهارشنبه منتشر شد، نشان داد که مقامات متقاعد شده‌اند که تورم در حال کنترل است. مقامات فدرال رزرو نگرانند که کاهش بیش از حد نرخ بهره توسط بانک مرکزی، باعث کند شدن رشد اقتصادی شود.

فدرال رزرو هنوز مطمئن نیست که چه زمانی می تواند شروع به کاهش نرخ بهره کند. سیاستگذاران این بانک مرکزی معتقدند که تورم در حال کاهش است، اما آنها همچنین نگران هستند که کاهش بیش از حد نرخ بهره ممکن است باعث کند شدن رشد اقتصادی شود.

این پیام باعث شده است که انتظارات بازار از کاهش شدید نرخ بهره کاهش یابد. همچنین، نگرانی های مربوط به رشد جهانی، احساسات ریسک در بازارهای سهام ایالات متحده و برداشت برخی از شرط بندیهای تهاجمی بازارها در مورد کاهش فدرال رزرو، باعث تقویت دلار آمریکا شده است.

در برابر سبدی از ارزها، دلار آمریکا 0.03 درصد افزایش یافت و به 102.43 رسید. یورو 0.09 درصد کاهش یافت و به 1.0931 رسید، در حالی که پوند همچنان نزدیک به پایین ترین سطح سه هفته ای خود در 1.2667 باقی ماند.

داده‌های جداگانه منتشر شده در روز چهارشنبه نشان داد که تولید صنعتی ایالات متحده در دسامبر بیشتر کاهش یافت، اما سرعت کاهش آن کند شد. همچنین، تعداد فرصتهای شغلی ایالات متحده در نوامبر برای سومین ماه متوالی کاهش یافت.

این داده ها نشان میدهد که اقتصاد ایالات متحده در حال خنک شدن است. با این حال، معامله‌گران هنوز در مورد سرعت و مقیاس کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو اختلاف نظر دارند.

طبق ابزار CME FedWatch، اکنون 72 درصد احتمال دارد که فدرال رزرو در ماه مارس شروع به کاهش نرخ بهره کند. این احتمال در هفته گذشته 87 درصد بود.

گزارش اشتغال غیر زراعی ایالات متحده که روز جمعه منتشر میشود. احتمالاً وضوح بیشتری در مورد اینکه فدرال رزرو تا چه اندازه برای کاهش نرخ ها فضای دارد، ارائه خواهد کرد.

در مسائل ژئوپلیتیک، حزب الله لبنان و ارتش اسرائیل بیاناتی صادر کردند که حاکی از این است که آنها میخواهند از گسترش بیشتر جنگ فراتر از نوار غزه جلوگیری کنند. این بیانات پس از آن صادر شد که یک حمله پهپادی، منجر به کشته شدن معاون رهبر حماس فلسطین در بیروت شد.

👈 خرید و معامله دلار در بازار فارکس با ثبت نام در بروکر اپوفایننس

آنچه خـواهید خـواند:

آخریـن بررسی شده‌های بازار سرمایه