اتریوم انتقام میگیرد! جهش 9 درصدی، نشانه چیست؟

اتریوم انتقام میگیرد! جهش 9 درصدی، نشانه چیست؟

5 ماه پیش 1K بازدید 0 دیدگاه

به گزارش کوین تلگراف، با اینکه اتریوم در چند ماه گذشته عملکرد ضعیف‌تری نسبت به سولانا و سایر آلتکوین‌ها داشته است، اما برخی از معامله‌گران معتقدند که اتریوم اکنون آماده یک حرکت صعودی میباشد.

طی سه ماه گذشته، قیمت سولانا به طور قابل توجهی از اتریوم پیشی گرفته است. با این حال، در 24 ساعت گذشته، قیمت اتریوم به طور ناگهانی 8.9 درصد افزایش یافته است و این امر باعث شده است که برخی از معامله‌گران احساسات صعودی نسبت به اتریوم داشته باشند. جوردی الکساندر، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری Selini Capital، در پستی در توییتر نوشت: «انتقام اتریوم شروع می‌شود.»

الکساندر برای پیش‌بینی افزایش احتمالی قیمت اتریوم در چند هفته‌ی آینده، به افزایش قیمت اخیر در میان چندین آلت‌کوین و خرید 615 میلیون دلار بیت‌کوین دیگر توسط مایکل سایِلر در 26 دسامبر، اشاره کرد.

وی افزود: «نسبت ریسک به پاداش اتریوم در این موقعیت آنقدر جذاب است که به نظر من در ژانویه شاهد شکل‌گیری یک حفره سیاه نقدینگی خواهیم بود.»

معامله‌گر رمزنویس با نام مستعار Pentoshi هم به نوبه‌ی خود با انتشار یک چارت نیمه‌رمزگونه در توییتر، پیش‌بینی صعودی برای اتریوم ارائه داد. این چارت به صورت تقریبی، هدف قیمتی 3485 دلار را برای اتریوم نشان می‌دهد.

وی همچنین افزود: “آهسته، بعد ناگهان همه با هم.”

نزاع بین اعضای جامعه اکوسیستم‌های سولانا و اتریوم طی چند هفته‌ی اخیر به اوج خود رسیده است.

در حالی که اتریوم از اول سال تا امروز ۱۰۲ درصد افزایش قیمت داشته، عملکرد قیمتی آن در مقایسه با سولانا که از ابتدای سال 951 درصد افزایش داشته، بسیار کم‌رنگ به نظر می‌رسد. این آمار بر اساس داده‌های TradingView است.

افزایش 102 درصدی قیمت اتریوم در طول سال در مقایسه با رالی خیره‌کننده‌ی 951 درصدی سولانا ناچیز به نظر می‌رسید. (منبع: TradingView)

این عملکرد قیمتی فوق‌العاده، همراه با موجی از فعالیت زنجیره‌ای نسبی، باعث شد بسیاری ادعا کنند که کارمزدهای پایین‌تر و زمان تسویه سریع‌تر در شبکه سولانا، آن را به بلاک‌چینی برتر نسبت به اتریوم تبدیل کرده است.

از سوی دیگر، حامیان اتریوم اینطور استدلال می‌کردند که ساختار شبکه آن برای سازمان‌های بزرگ‌تری که معاملات را مستقیماً روی بلاک‌چین انجام می‌دهند، مناسب‌تر است. آن‌ها همچنین به راه‌حل‌های مقیاس‌بندی لایه‌ی 2 مانند Optimism و Arbitrum اشاره کردند تا نشان دهند که اتریوم می‌تواند کارمزدهای تراکنش پایین‌تر را ارائه دهد.

در زمان نگارش این خبر، اتریوم با قیمت 2417 دلار معامله می‌شود که در 24 ساعت گذشته 8.9 درصد افزایش داشته است. در همین حال، سولانا پس از رشد اخیر خود، کمی کاهش یافته و با قیمت 104 دلار معامله می‌شود که در 24 ساعت گذشته 4.2 درصد کاهش داشته است.

👈 معامله همزمان در بازار ارز دیجیتال و فارکس با ثبت نام در بروکر آلپاری

آنچه خـواهید خـواند:

آخریـن بررسی شده‌های بازار سرمایه