لوگوی چراغ

با تاثیر داده های اقتصادی بر بازار ارز، یورو در برابر دلار آمریکا افزایش یافت

0 دیدگاه
خبر
یورو در برابر دلار آمریکا افزایش یافت

به گزارش INVESTING: یورو امروز (نوامبر 17, 2023) در برابر دلار آمریکا اندکی افزایش یافت و جفت تجاری EUR/USD در میان ترکیبی از شاخصهای اقتصادی از هر دو منطقه به 1.0883 رسید. نتایج حساب جاری منطقه یورو فراتر از انتظارات بود که تا حدودی از ارز واحد حمایت کرد، در حالی که دلار آمریکا به دنبال مجموعه‌ای از گزارش‌های اقتصادی ضعیف‌تر از  پیش‌بینی‌شده تلاش می‌کرد تا جایگاه خود را افزایش دهد.

اوایل امروز، جفت ارز EUR/USD نزدیک به سطح پایدار تقریباً 1.0850 معامله شد. کاهش تقاضا برای دلار آمریکا در پی گزارش‌هایی مبنی بر افزایش ادعای بیکاری در ایالات متحده به حدود 231000 نفر و کاهش تولید صنعتی به میزان تقریباً نیم درصد در ماه اکتبر بود. این ارقام به کاهش بازدهی خزانه داری ایالات متحده کمک کردند، با بازدهی معیار تصدی نزدیک به یک درصد به حدود 4.4 درصد کاهش یافت.

با وجود داده های مثبت بخش مسکن که در اواخر روز منتشر شد، روند نزولی دلار آمریکا همچنان ادامه داشت. این تا حد زیادی به دلیل نتایج ناامیدکننده اقتصادی قبلی بود که همچنان بر روی ارز فشار می آورد.

در بخش فنی، حرکات جفت ارز EUR/USD در محدوده 1.0887 و 1.0831 در نمودار H1 محدود شد. جفت ارز از زیر خط میانه پایینی چنگال صعودی بازگشت، که نشان دهنده فشار صعودی قوی است. تحلیلگران پیشنهاد می کنند که اگر EUR/USD موقعیت خود را بالاتر از این سطح فنی کلیدی حفظ کند، پتانسیل رشد بیشتر وجود خواهد داشت. صعود به بالای قله امروزی 1.0892 نشان دهنده شتاب صعودی این جفت است.

جو کلی بازار محتاطانه خوش بینانه بود و پیشرفت در شاخصهای سهام اروپا و ایالات متحده حاکی از جو ریسک مساعد بود. شاخص Euro Stoxx 50 شصت و پنج صدم درصد افزایش یافت و معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده 0.2 درصد افزایش یافت که به طور بالقوه به افزایش هفتگی EUR/USD کمک میکند.

فعالان بازار همچنین به دنبال اطلاعات مربوط به شروع مسکن و مجوزهای ساختمانی در ایالات متحده هستند. با این حال، انتظار میرود احساسات ریسک گسترده‌تر همچنان نقش مهمی در تعیین جهت معاملات ایفا کند.

به طور خلاصه، در حالی که حرکت‌های کوتاه‌مدت یک سوگیری صعودی برای یورو/دلار آمریکا را نشان می‌دهد، معامله‌گران همچنان مراقب سیگنال‌های اقتصادی مختلف هستند و منتظر داده‌های بیشتری هستند که می‌تواند بر بازارهای ارز جهانی تأثیر بگذارد.

👈 اکسپرت مدیریت سرمایه چراغ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *