لوگوی چراغ

مجمع تشخیص مصلحت نظام با معافیت مالیاتی رمزارزها مخالفت کرد

0 دیدگاه
مخالفت مجمع تشخیص مصلحت نظام با معافیت مالیاتی رمزارزها

به گزارش مجله خبری چراغ، مجمع تشخیص مصلحت نظام در ۲۳ اردیبهشت ماه مخالفت رسمی خود با معافیت مالیاتی رمزارزها را اعلام کرد و آن را “تبعیض ناروا” دانست. مسئولان ارشد قوه مجریه و مقننه در جلسه حضور داشتند. مجمع تشخیص مصلحت نظام با معافیت مالیاتی رمزارزها مخالفت کرد که در مصوبه مجلس پیش‌بینی شده بود. اعضای مجمع معتقدند که معاف کردن رمزارزها از مالیات، ظلم به سایر بخش‌های اقتصادی و خلاف عدالت مالیاتی است. آنها می‌گویند این کار “تبعیض ناروا” است. با این تصمیم، صاحبان رمزارزها در ایران پس از کسب سود از معاملات خود، مالیات آن را به دولت می‌پردازند. این موضوع می‌تواند تاثیرات قابل توجهی بر بازار رمزارز در ایران بگذارد و به کاهش فعالیت و سرمایه‌گذاری در این حوزه منجر شود.

مجمع تشخیص مصلحت نظام به معافیت مالیاتی رمزارزها رأی منفی می‌دهد

مجمع تشخیص مصلحت نظام پس از بررسی مغایرت‌ها، اصلاحات مصوبه مجلس درباره طرح مالیات بر سوداگری و سفته‌بازی را تایید کرد. اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام ماده ۱۲ این مصوبه را که معافیت مالیاتی رمزارزها را شامل می‌شد، مغایر با جز ۱۰ بند ۹ سیاست‌های کلی نظام قانون‌گذاری تشخیص داد. دلیل این تصمیم، همانطور که گفتیم، ایجاد “تبعیض ناروا” بود.

طرح مالیات بر سوداگری در 11 اردیبهشت 1402 تصویب شد. طبق این قانون، انتقال و فروش انواع ارز، از جمله رمز ارز، مشمول مالیات می‌شود. با این که این قانون تلاش می‌کند سفته‌بازی را تا حد زیادی کنترل کند، اما تاثیر آن بر شهروندان عادی که به دلیل شدت تورم به این دارایی‌ها روی آورده‌اند، هنوز مشخص نیست.

👈 مقایسه صرافی های ارز دیجیتال برای ایرانیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *