لوگوی چراغ

قیمت طلا پس از افت، به زیر 2000 دلار سقوط کرد و در حال نوسان است.

0 دیدگاه
قیمت طلا پس از افت، به زیر 2000 دلار سقوط کرد و در حال نوسان است.

به گزارش سایت خبری اینوستینگ، قیمت طلا در معاملات امروز آسیا تغییرات کمی داشت و با توجه به ادامه دورنمای افزایش طولانی مدت نرخ بهره در آمریکا، زیر سطوح حمایتی کلیدی باقی ماند.

قیمت فلزات گرانبها تا حدودی به دلیل کاهش اندک دلار، که پس از رسیدن به بالاترین سطح سه ماه گذشته در اوایل این هفته، در معاملات شبانه تثبیت شد، از ضررهای خفیف خود جان سالم به در برد. با این حال، به احتمال زیاد ارزش دلار در کوتاه مدت افزایش بیشتری پیدا خواهد کرد، زیرا معامله‌گران انتظارات خود را برای کاهش زودهنگام نرخ بهره توسط فدرال رزرو بیشتر تعدیل کرده‌اند.

برخی از مقامات فدرال رزرو نیز هشدار دادند که اگر تورم همچنان سرسخت باقی بماند، این بانک مرکزی نرخ بهره را بالا نگه خواهد داشت – سناریویی که برای طلا خبر خوبی نیست. افزایش نرخ بهره هزینه فرصت سرمایه‌گذاری در فلزات گرانبها را افزایش میدهد.

قیمت هر اونس طلا بدون تغییر در 1992.27 دلار بود، در حالی که قیمت طلای آتی با سررسید آوریل با اندکی کاهش به 2003.70 دلار در هر اونس رسید. هر دو ابزار در پایین‌ترین سطح دو ماه اخیر باقی ماندند و نزدیک به آزمایش سطوح حمایتی در حدود 1970 و 1980 دلار در هر اونس بودند.

بازارها انتظارات کاهش نرخ بهره در ماه مه و ژوئن را کاهش میدهند

ابزار فدرال رزرو CME نشان داد که با افزایش عدم اطمینان در مورد زمان شروع کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو، معامله‌گران به طور پیوسته انتظارات خود را برای کاهش نرخ بهره در ماه مه و ژوئن کاهش داده‌اند.

اگرچه بانک مرکزی سیگنال داده است که در نهایت نرخ بهره را در سال جاری کاهش خواهد داد، اما در مورد زمان و میزان احتمالی کاهش ها نشانه‌های کمی ارائه کرده است. تاکنون، فدرال رزرو رویکردی مبتنی بر داده ها را نسبت به نرخ بهره نشان داده است و داده‌های اخیر نشانه کمی از کاهش زودهنگام نرخها داشته‌اند.

اکنون انتشار داده‌های فروش خرده فروشی و بیکاری آمریکا در اواخر روز، برای به دست آوردن سرنخهای بیشتر در مورد بزرگترین اقتصاد جهان مورد توجه قرار گرفته است. داده‌های شاخص قیمت تولید کننده برای تورم ماه ژانویه نیز که در روز جمعه منتشر می شود، انتظار می رود سرنخهای بیشتری در مورد مسیر تورم ارائه دهد.

چندین مقام دیگر فدرال رزرو، از جمله کریستوفر والر و مری دالی، قرار است در روزهای آینده سخنرانی داشته باشند و نشانه‌های بیشتری در مورد سیاست پولی ارائه دهند.

افزایش شدید نرخ بهره در ایالات متحده، حتی زمانی که شرایط اقتصادی در سراسر جهان رو به وخامت گذاشته است، هرگونه افزایش قابل توجهی در قیمت طلا را در دو سال گذشته محدود کرده است، زیرا تقاضا برای پناهگاه های امن افزایش یافته است. انتظار می رود این روند در کوتاه مدت ادامه داشته باشد.

قیمت مس ثابت، قرائتهای ضعیف اقتصادی را تیره و تار کرد

در میان فلزات صنعتی، قیمت مس امروز تغییرات کمی داشت و به دلیل انتشار مجموعه‌ای از قرائت‌های ضعیف اقتصادی از سراسر جهان که چشم‌انداز این فلز سرخ را تیره و تار کرد، در آستانه عملکرد هفتگی کم‌رنگ قرار گرفت.

قیمت مس با سررسید مارس با افزایش 0.1 درصد به 3.7067 دلار در هر پوند رسید و با عقب نشینی دلار از سقف سه ماهه، کمی تسکین یافت.

اما داده‌های ضعیف تولید ناخالص داخلی از ژاپن و منطقه یورو نگرانی‌ها در مورد کندی رشد اقتصادی را همچنان به طور گسترده در بازی نگه داشت، زیرا معامله‌گران از احتمال تقاضای ضعیف‌تر برای مس در سال جاری نگران بودند.

👈 خرید و معامله طلا با ثبت نام در بروکر آلپاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *