لوگوی چراغ

افزایش قیمت طلا پیش از نشست رزرو فدرال، افزایش قیمت مس به دلیل عرضه محدود

0 دیدگاه
خبر
افزایش قیمت طلا پیش از نشست رزرو فدرال، افزایش قیمت مس به دلیل عرضه محدود

به گزارش Investing.com، قیمت طلا در روز سه ‌شنبه به شدت افزایش یافت و روند کاهش ارزش دلار و بازده اوراق قرضه خزانه ‌داری را دنبال کرد، زیرا بازارها به این نتیجه رسیدند که فدرال رزرو دیگر نرخ بهره را افزایش نخواهد داد. یادداشتهای جلسه اخیر بانک مرکزی قرار است در اواخر امروز منتشر شود.

در میان فلزات صنعتی، قیمت مس به دلیل بهبود احساسات نسبت به واردکننده اصلی چین با افزایش قابل توجهی مواجه شد. در حالی که اختلالات در معادن بزرگ در پرو و پاناما نیز نشان‌ دهنده عرضه محدود بود.

طلا در جلسات اخیر روند صعودی داشته است و قیمتها بار دیگر در نزدیکی سطح 2000 دلار در هر اونس معامله می‌شد. زیرا چشم ‌انداز توقف چرخه افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو نشان‌ دهنده کاهش فشار بر فلز زرد بود!

قیمت طلای نقدی (XAU/USD) 0.7 درصد افزایش یافت و به 1992.17 دلار در هر اونس رسید، در حالی که قیمت طلای آتی (Gold) با سررسید در دسامبر 0.7 درصد افزایش یافت و به 1994.00 دلار در هر اونس رسید.

نشست فدرال انتظار میرود، اما افزایش نرخ بهره دیگر دیده نمیشود

اکنون بازارها کاملاً روی یادداشتهای جلسه اکتبر فدرال رزرو متمرکز شده ‌اند که قرار است بعداً در روز سه ‌شنبه منتشر شود.

در حالی که انتظار میرود بانک مرکزی موضع خود در مورد نرخهای بالاتر برای مدت طولانی ‌تر تکرار کند. مجموعه ‌ای از داده ‌های ضعیف تورم و بازار کار باعث شد تا معامله ‌گران شرط بندی کنند که فدرال رزرو فضای کمی برای افزایش بیشتر نرخها دارد.

قیمتهای آتی اوراق قرضه فدرال نشان داد که معامله‌ گران حتی احتمال کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو را از مارس 2024 در نظر میگیرند.

با این وجود، چشم ‌انداز نرخهای بهره بالقوه پایین‌تر برای طلا خوب است. زیرا باعث میشود که بازده طلای زرد جذاب‌ تر به نظر برسد. ضعف دلار – که در روز سه‌شنبه به پایین‌ترین سطح خود در دو و نیم ماه گذشته رسید – نیز به قیمت طلای زرد کمک کرد و آن را به سطح مطلوب 2000 دلار در هر اونس نزدیک کرد.

مس با خوش بینیهای چین افزایش یافت و عرضه کمتر شد

قیمت مس در روز سه شنبه به بالاترین حد خود در دو ماه گذشته رسید و روند صعودی اخیر خود را ادامه داد. زیرا خوش بینی نسبت به اقدامات محرک بیشتر با افزایش نگرانی ها در مورد اختلالات عرضه در پرو و پاناما همراه شد.

قیمت آتی مس 0.2 درصد افزایش یافت و به 3.8157 دلار در هر پوند رسید.

رسانه های چینی گزارش دادند که دولت در حال آماده کردن حمایت های سیاستی بیشتری برای بخش املاک و مستغلات این کشور است که یکی از عوامل اصلی تقاضا برای مس در کشور است.

در زمینه تامین، کارگران اتحادیه در معدن لاس بامباس MMG Ltd (HK:1208) در پرو – که یکی از بزرگترین معادن مس در جهان است – از هفته آینده برای اعتصاب نامحدود آماده میشوند.

در پاناما، رویترز گزارش داد که First Quantum Minerals (OTC:FQVLF) کانادایی قصد دارد تعمیراتی را در معدن مس Cobre خود انجام دهد و به طور موثر تولید را متوقف کند زیرا عرضه زغال سنگ به معادن توسط معترضان مسدود شده است.

این حرکت ها از برخی اختلالات در عرضه جهانی مس خبر داد و بازارها را در زمانی که انتظار می رود تقاضا برای فلز قرمز در بحبوحه علاقه فزاینده به انرژی سبز به میزان قابل توجهی افزایش یابد، کاهش داد.

👈 با شرکت در لایو ترید چراغ کیفیت معاملات خود را تغییر دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *