لوگوی چراغ

کمیسیون بورس هنگ کنگ، درباره صرافیهای تقلبی که به عنوان MEXC ظاهر میشوند، هشدار داد!

0 دیدگاه
هشدار بورس هنگ کنک درباره صرافیهای تقلبی که به عنوان MEXC فعالیت میکنند

به گزارش کوین تلگراف، کمیسیون بورس و اوراق بهادار هنگ کنگ (SFC) به همراه نیروی پلیس محلی، نسبت به یک نهاد جعلی که خود را صرافی ارز دیجیتال MEXC جا زده است، هشدار داده اند. این نهاد، ظاهرا سرمایه گذاران بالقوه را فریب داده و سرمایه های آنها را به سرقت میبرد.


در بیانیه اخیر، SFC تاکید کرد که به عنوان بخشی از تلاشهای گسترده‌تر خود برای نظارت و تحقیق در مورد ارائه‌دهندگان تجارت داراییهای مجازی (VATP) که به فعالیتهای غیرقانونی مشغول هستند، با پلیس همکاری میکند.

کلاهبرداری با نام صرافی مکسی

کمیسیون بورس هنگ کنگ، ادعا کرده است که این نهاد جعلی که با نام MEXC فعالیت میکند، با بهانه سرمایه‌گذاری، سرمایه‌گذاران را فریب داده و به آنها میگوید سرمایه خود را به حساب بانکی آن واریز کنند. سرمایه‌گذاران پس از واریز پول، زمانی که میخواهند سرمایه خود را خارج کنند با مشکل مواجه میشوند.

در این بیانیه آمده است:


“در این گروه های چت، قربانیانی که علاقه مند به خرید ارزهای دیجیتال بودند، به وب سایتهایی با مدیریت MEXC هدایت شدند. سپس از قربانیان خواسته شد برای اهداف سرمایه‌گذاری، وجوه خود را به حسابهای بانکی مشخص واریز کنند، اما پس از آن، آنها با مشکل برداشت وجوه مواجه شدند.”


علاوه بر این، SFC هشت وب سایتی را شناسایی کرده است که مظنون به ارتباط با این نهاد جعلی میباشد. تمامی این وب سایتها حاوی عبارت MEXC در نام دامنه خود هستند، مانند “mexczx.icu” و “mexczx.co”.
بنابراین، این نهاد جعلی با تظاهر به اینکه صرافی MEXC است، سرمایه‌گذاران را فریب داده و وجوه آنها را سرقت می‌کند. همچنین چندین وب سایت جعلی شناسایی شده که با این نهاد مرتبط هستند.


بیانیه مذکور در هشداری به مردم میگوید: “عموم مردم باید مراقب وب سایتهایی با نامهای دامنه مشابه باشند که ممکن است به طور مداوم توسط MEXC ایجاد شوند.”
در سپتامبر ۲۰۲۳، SFC اعلام کرد لیستی از ارائه‌دهندگان مجاز، تایید شده، تعطیل شده و در انتظار بررسی را منتشر خواهد کرد تا به مردم در شناسایی ارائه‌دهندگان دارایی مجازی بالقوه غیرقانونی در هنگ کنگ کمک کند.
 این در حالی است که تصمیمات اجرایی صرافی واقعی MEXC در ماه‌های اخیر با نظارت دقیق تری مواجه شده است.

در دسامبر ۲۰۲۳، Cointelegraph گزارش داد که MEXC، طبق ادعاها، حساب چندین معامله‌گر را مسدود و وجوه آنها را ضبط کرده است. این صرافی ادعا میکند اقدامات آنها به دلیل “فعالیت های تجاری غیرعادی” بوده است.

در توییتر، معامله‌گری با نام مستعار Vida حتی ادعا کرد که “پس از کسب سود از چندین معامله اخیر در بازار آتی MEXC در ۱۵ روز، ۹۲۰۰۰ دلار توکن تتر (USDT) خود را از دست داده است.”

👈نقد و بررسی صرافی مکسی برای تریدرهای ایرانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *