لوگوی چراغ

آیا پایان سلطه بیت کوین و آغاز قدرت نمایی آلت کوینها نزدیک است؟

0 دیدگاه
آیا پایان سلطه بیت کوین و آغاز قدرت نمایی آلت کوینها نزدیک است؟

به گزارش کوین مارکت کپ به نقل از cryptopotato، قیمت بیت کوین برای دومین بار در این هفته به بالاترین حد تاریخی خودش رسید، اما با رد شدن شدید مواجه شد. تحلیلگران این اتفاق را نشانه خستگی معامله‌گران می‌دانند.

در هشتم مارس، Santiment، ارائه‌دهنده تحلیل درون زنجیره‌ای، گزارش داد که علیرغم دستیابی بیت‌کوین به یک نقطه عطف باورنکردنی، «در حال حاضر احساس خستگی و گرایش به آلت‌کوین‌ها در جامعه معاملاتی دیده می‌شود.»

قیمت بیت‌کوین روز جمعه برای مدت کوتاهی در صرافی کوین‌بیس به بالاتر از ۷۰ هزار دلار رسید و به این ترتیب رکورد جدیدی را برای این دارایی دیجیتال ثبت کرد.

با این حال، برای دومین بار در یک هفته، قیمت بیت‌کوین به شدت از این سطح عقب‌نشینی کرد و چند ساعت بعد به حدود ۶۸ هزار دلار کاهش یافت.

آیا تب و تاب بیت‌ کوین در حال فروکش کردن است؟

تا کنون، عمدتاً مؤسسات مالی با حجم بالای معاملات روزانه و ورود سرمایه به صندوق‌های تازه‌تأسیس قابل معامله با پشتوانه بیت‌کوین (ETF)، به روند صعودی بازار ارزهای دیجیتال دامن زده‌اند.

Santiment همچنین گزارش داد که فعالیت اجتماعی، یا درصد بحث‌های مربوط به بیت‌کوین در مقایسه با سایر دارایی‌ها، در حال حاضر در سطح نسبتاً سالمی معادل ۲۷.۵ درصد قرار دارد. با این حال، این سطح به هیچ وجه به سطوح هیجانی که هنگام عبور از قیمت ۶۰ هزار دلار، کمتر از دو هفته پیش مشاهده می‌شد، نزدیک نیست. پلتفرم سانتیمنت همچنین در پستس در توییتر نوشت:

#بیتکوین امروز موفق شد رکورد جدیدی به عنوان بالاترین قیمت تمام دوران خودش (#بالاترین قیمت تمام دوران) ثبت کند و در صرافی کوین بیس به ارزش بازار حدودا ۷۰,۱۹۹ دلار رسید. با وجود این دستاورد فوق‌العاده برای ارزهای دیجیتال، حس ترکیبی از خستگی و جلب توجه توسط آلتکوینها (ارزهای دیجیتال جایگزین بیت کوین) از جامعه تریدرها (معامله‌گران) در حال حاضر به مشام میرسد… (ادامه مطلب)

رکورد ۷۰ هزار دلاری قیمت بیتکوین

این سازمان اضافه کرد که کوین‌هایی که قبلا راکد بودند (احتمالا به دلیل عدم استفاده یا نگهداری طولانی مدت) با سرعت به گردش دوباره وارد می‌شوند. این اتفاق یکی از نشانه‌های رایج در تقریبا تمام بازارهای صعودی است. همچنین گفته می‌شود تا زمانی که سرخوشی عمومی و راکد ماندن دوباره کوین‌ها بر شبکه بیت کوین غالب نشود، امکان افزایش بیشتر ارزش کل بازار (Market Cap) وجود دارد.

پیش بینی صعودی برای بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتال

اسکات ملکر، سرمایه‌گذار حوزه ارزهای دیجیتال، با دید خوش‌بینانه در تاریخ ۸ مارس به ۹۴۶ هزار دنباله‌کننده خود اعلام کرد که به اعتقاد او، ما هنوز در ابتدای یک روند صعودی بزرگ برای بیت کوین و به طور کلی کل بازار ارزهای دیجیتال هستیم. او همچنین پیش‌بینی می‌کند که احتمالا حباب بزرگی شکل خواهد گرفت و کوین‌هایی که ارزش بنیادی ندارند نیز قبل از ترکیدن حباب، به طور چشمگیری افزایش قیمت پیدا خواهند کرد.

وضعیت فعلی بازار ارزهای دیجیتال

در زمان نگارش این متن، ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال ۲.۷۲ تریلیون دلار است که بالاترین میزان از دسامبر ۲۰۲۱ و تنها ۱۲ درصد پایین‌تر از بالاترین رکورد تاریخی آن به شمار می‌رود.

تحلیل جی‌پی مورگان از صندوقهای قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF)

در خبری مرتبط، تحلیلگران جی‌پی مورگان، اندازه بالقوه بازار صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) را حدود ۶۲ میلیارد دلار تخمین زده‌اند. در حال حاضر، جریان خالص ورودی به صندوق‌های ETF بیت کوین نقطه‌ای (Spot) تقریبا ۹.۲ میلیارد دلار است، با این حال، ممکن است بخشی از این سرمایه از محصولات مشابه مانند GBTC گریسکیل خارج شده باشد که از زمان تبدیل آن، شاهد خروج روزانه سرمایه بوده است.

تحلیلگران بانک به رهبری نیکولاس پانیگیرتزوگللو نوشتند: “این یک هدف واقع‌بینانه برای اندازه بالقوه صندوق‌های ETF بیت کوین نقطه‌ای در طول زمان است، شاید طی دو تا سه سال آینده.”

در توییت دیگری از HODL15 Capital آمده است که:

در فقط ۳۹ روز معاملاتی، صندوقهای قابل معامله در بورس جدید بیت کوین تقریباً ۴۰۰,۰۰۰ بیت کوین (به ارزش تقریبی ۲۷ میلیارد دلار!!!) خریدند.

صندوقهای قابل معامله در بورس جدید بیت کوین

👈 با ثبت نام در صرافی بینگ ایکس با تخفیف، فرصتی طلایی برای ورود به دنیای معاملات بیت کوین را از دست ندهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *