صرافی کایبرسواپ هک شد | سرقت ۴۸ میلیون دلاری از کایبرسوآپ

صرافی کایبرسواپ هک شد | سرقت ۴۸ میلیون دلاری از کایبرسوآپ

7 ماه پیش 3K بازدید 0 دیدگاه

صرافی غیرمتمرکز تا قبل از حادثه بیش از ۸۰ میلیون دلار ارزش کل قفل شده داشت! به گزارش coindesk.com، صرافی غیرمتمرکز (DEX) KyberSwap مورد حمله قرار گرفته و حدود 50 میلیون دلار از آن به سرقت رفته است. مدیران این صرافی از کاربران خواسته اند تا به عنوان اقدام احتیاطی تمام وجوه خود را برداشت کنند. هکر اعلام کرده است که مذاکرات به زودی آغاز خواهد شد.

داده‌های آنچین (On-chain) نشان میدهند که مهاجم بیشتر در حال سرقت وجوه به صورت اتر (Ether)، رپد اتر (WETH) و یو اس دی کوین (USDC)، بوده است. مهاجم همچنین به چندین کراس چین (Cross-chain) در کایبر سوآپ حمله کرده و بیش از ۲۰ میلیون دلار از آربیتروم (Arbitrum)، ۱۵ میلیون دلار از اپتیمیسم (optimism) و ۷ میلیون دلار از اتریوم به سرقت برده است.

کارآگاهان آنچین، وجود نقص در کد مجوز تأیید DEX را رد کرده‌اند و پیشنهاد می‌کنند که این سرقت یک حمله مستقیم به استخرهای ارائه نقدینگی است.

هکر اعلام کرده است که "مذاکرات ظرف چند ساعت دیگر پس از استراحت کامل من آغاز خواهد شد." مهاجم همچنین پرسید: "وضعیت اونتاریو اکنون چگونه است؟"

اینکه هکرها قربانیان خود را با امضای تراکنش‌ها با رشته‌های متنی اذیت میکنند، یک روند رو به رشد در زمینه سوء استفاده‌های مالی غیرمتمرکز است.

بر اساس داده‌های DeFiLlama، صرافی غیرمتمرکز در حال حاضر 22.23 میلیون دلار ارزش کل قفل شده (TVL) دارد که نسبت به حدود 80 میلیون دلار قبل از حمله کاهش یافته است.

👈 اگر به دنبال صرافی معتبر در بازار ارز دیجیتال هستید، پیشنهاد میکنیم مقاله بررسی صرافی مکسی را با دقت مطالعه کنید.

آنچه خـواهید خـواند:

آخریـن بررسی شده‌های بازار سرمایه