۴ راهکار برای غلبه بر تحریم پرفکت مانی علیه ایرانیان

۴ راهکار برای غلبه بر تحریم پرفکت مانی علیه ایرانیان

6 ماه پیش 2K بازدید 1 دیدگاه

سیستم پرداخت الکترونیکی پرفکت مانی یکی از راههای مناسب برای شارژ حساب بروکرهای فارکس نزد ایرانیان بود. پرفکت مانی، برای انجام انواع تراکنشهای مالی مانند خرید، فروش، واریز و برداشت قابل استفاده است. این سیستم پرداخت، همچنین به کاربران امکان میدهد تا پول خود را به ارزهای مختلف تبدیل و در حسابشان نگهداری کنند. پرفکت مانی بیش از ۱۰ میلیون کاربر در سراسر جهان دارد و توسط بیش از ۲۵۰ صرافی و بروکر معتبر در دسترس است. این سیستم پرداخت به دلیل عدم نیاز به انتقال بانکی بین‌المللی، گزینه‌ای ساده و مطمئن برای کاربران ایرانی محسوب میشد. متاسفانه اخیراً شرکت پرفکت مانی اعلام کرده است که دیگر خدمات خود را به ایرانیان ارائه نخواهد داد. این تصمیم شرکت به دلیل تحریمهای ضد ایرانی از سوی دولتهای خارجی است. اما راهکار غلبه بر تحریم پرفکت مانی چیست؟ برای دریافت پاسخ، تا انتهای این مقاله از مجله چراغ با ما همراه باشید.

قطع همکاری پرفکت مانی با ایرانیان

پرفکت مانی، در روز ۱۴ دسامبر (۲۳ آذر) طی اطلاعیه ‌ای در وبسایت خود اعلام کرد که از تاریخ 4 ژانویه 2024، حسابهای کاربران ایرانی این سیستم پرداخت الکترونیکی تنها برای برداشت وجه محدود خواهند شد. این محدودیت دائمی است و به صورت نامحدود ادامه خواهد داشت؛ این بدان معناست که کاربران ایرانی پس از تاریخ 4 ژانویه، دیگر نمیتوانند به حسابهای خود در پرفکت مانی وجه واریز کنند یا از آنها برای انجام معاملات استفاده نمایند. آنها تنها میتوانند وجه موجود در حساب خود را برداشت کنند. پرفکت مانی اعلام کرد که این تصمیم دائمی است. بنابراین احتمال ارائه مجدد خدمات به کاربران ایرانی تقریبا صفر است!

دلیل واقعی تصمیم پرفکت مانی برای محدود کردن حسابهای کاربران ایرانی هنوز مشخص نیست. برخی از افراد معتقدند که این تصمیم به دلیل تحریمهای خارجی است. عده‌ ای دیگر نیز معتقدند که علت این تصمیم، رگوله شدن پرفکت مانی از سوی نهادهای نظارتی دولتی میباشد. به هر حال، هیچ مدرک قطعی برای اثبات این نظرات وجود ندارد. پرفکت مانی نیز دلیل اصلی این تصمیم را جایی اعلام نکرد.

برای دیدن اصل خبر اینجا را کلیک کنید.

آیا هنوز هم امکان استفاده از خدمات پرفکت مانی برای ایرانیان وجود دارد؟

پاسخ کوتاه به این پرسش، «خیر » است. پرفکت مانی از تاریخ 4 ژانویه 2024 (یعنی اواسط دی ماه امسال) خدمات خود را به کاربران ایرانی متوقف خواهد کرد. همانطور که در بخش قبلی هم گفتیم، این سیستم پرداخت الکترونیک، از این تاریخ به بعد خدمات خود را به کاربران ایرانی متوقف خواهد کرد. حساب کاربران پس از این تاریخ، یک طرفه میشود و آنها فقط حق برداشت موجودی از پرفکت مانی را خواهند داشت. بنابراین آنها باید از راهکارهایی که در بخشهای بعدی برای غلبه بر تحریم پرفکت مانی گفتیم، استفاده نمایند.

چه کسانی میتوانند از پرفکت مانی استفاده کنند؟

کاربران ایرانی که تا تاریخ 4 ژانویه 2024 (14 دی 1402) حساب خود را احراز هویت نکرده باشند، همچنان میتوانند از خدمات پرفکت مانی استفاده کنند. البته، کارمزد نقل و انتقال با حسابی که وریفای نباشد، بالاست. معمولا کارمزد واریز، نقل و انتقال و برداشت پول از پرفکت مانی، از ۰.۵ تا حدوداً ۲ درصد، متغیر میباشد. البته که با وریفای حساب، میتوان این میزان را تا حد زیادی کم کرد. اما کاربران ایرانی که حساب خود را احراز هویت کرده باشند، از تاریخ 4 ژانویه 2024 (14 دی 1402) فقط می‌توانند موجودی حساب خود را برداشت کنند. اما مشکل اینجاست که 👇

برداشت از حساب بروکرها با پرفکت مانی، محدود خواهد شد!

برداشت از حساب بروکرها با پرفکت مانی، محدود خواهد شد

بروکرها معمولاً برای واریز و برداشت از روشهای یکسانی استفاده میکنند. به عبارت دیگر، اگر شما با پرفکت مانی به بروکر واریز انجام میدهید، باید از همان روش هم برای برداشت اقدام کنید. اما با توجه به محدودیت جدید پرفکت مانی از تاریخ 4 ژانویه، ممکن است این امکان برای شما دیگر وجود نداشته باشد که در آینده از پرفکت مانی برای برداشت از بروکر استفاده نمایید. بنابراین، پیشنهاد می‌کنیم که تا قبل از تاریخ 4 ژانویه، موجودی حساب خود در بروکر را برداشت کنید. بدین ترتیب، دچار دردسرهای بیشتر هم نخواهید شد. همچنین میتوانید از راهکارهای غلبه بر تحریم پرفکت مانی که در همین مقاله آوردیم، استفاده نمایید.

آیا کاربران ایرانی خارج از کشور هم به مشکل میخورند؟

حساب پرفکت مانی ایرانیان خارج از کشور، بسته به اینکه آیا احراز هویت کرده باشند یا خیر، دچار سرنوشت متفاوتی خواهد شد. کاربرانی که با هویت ایرانی خود احراز هویت کردند، حسابشان یک طرفه خواهد شد. به این معنا که فقط میتوانند موجودی حساب خود را برداشت کنند و امکان واریز به حساب خود را نخواهند داشت. اما حساب کاربرانی که با هویت غیرایرانی خود احراز هویت کردند، همچنان به حالت عادی باقی خواهد ماند. آنها میتوانند از تمام خدمات پرفکت مانی، مانند واریز، برداشت، خرید و فروش و غیره، استفاده کنند. اگر شما یک کاربر ایرانی خارج از کشور هستید که با هویت ایرانی خود احراز هویت نمودید، میتوانید با ارسال یک مدرک مانند قبض آب که نشان دهد شما خارج از کشور هستید، حساب خود را بروزرسانی کنید. برای این کار، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. به بخش Setting پنل کاربری حساب خود بروید.
 2. در قسمت Personal Information، آدرس جدید خود (دقیقاً مشابه آدرس قبض)، شماره تلفن و کشور را آپدیت کنید. (دقت نمایید که اعمال هرگونه تغییر در این صفحه، فرآیند احراز هویت شما را ری استارت می‌کند و باید از ابتدا این پروسه را انجام دهید.)
 3. پس از اعمال تغییرات لازم، بر روی گزینه Account Verification کلیک و مدرک جدید آدرس (قبض) را آپلود کنید.
 4. پس از اینکه مدرک جدید شما تایید شد، می‌توانید شماره موبایل خارجی خود را نیز تایید نمایید. (فراموش نکنید که تایید مدارک شما ممکن است چند روز طول بکشد. در طول این مدت، حسابتان همچنان یک‌ طرفه خواهد بود.)

نکته: حتماً از یک آدرس معتبر برای آپلود مدرک خود استفاده کنید و اطمینان حاصل نمایید که آدرس، شماره تلفن و کشوری که در حساب خود وارد می‌کنید، با مدرک شما مطابقت داشته باشد.

راهکارهای غلبه بر تحریم پرفکت مانی علیه ایرانیان

راهکارهای غلبه بر تحریم پرفکت مانی علیه ایرانیان

کاربران ایرانی که میخواهند همچنان از پرفکت مانی استفاده نمایند، برای غلبه بر تحریم پرفکت مانی علیه خود میتوانند از روشهای زیر استفاده کنند:

روش اول: استفاده از ووچرهای پرفکت مانی

ووچرهای پرفکت مانی، مثل یک کد شارژ سیم کارت هستند که میتوان از آنها برای پرداختهای آنلاین استفاده کرد. کاربران ایرانی میتوانند ووچرهای پرفکت مانی را از صرافیهای ایرانی خریداری کنند. برای این کار، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. به یک صرافی ایرانی که ووچرهای پرفکت مانی می‌فروشد، مراجعه کنید.
 2. مبلغ ووچری که می‌خواهید خریداری کنید را انتخاب کنید.
 3. اطلاعات هویتی خود را وارد نمایید.
 4. مبلغ مورد نظر را پرداخت کنید.

پس از خرید ووچر پرفکت مانی، میتوانید از آن برای پرداختهای خود در بروکرها و صرافیهایی که از پرفکت مانی پشتیبانی میکنند، استفاده نمایید.

مزایا:

 • این روش بسیار ساده و آسان است.
 • نیازی به اکانت پرفکت مانی جهت پرداخت در آن وجود ندارد.
 • کاربران ایرانی می‌توانند بدون نیاز به احراز هویت، از پرفکت مانی استفاده کنند.

معایب:

 • کارمزد خرید و فروش ووچرهای پرفکت مانی معمولاً بالا است.
 • نگهداری ووچر در محل امن برای نگهداری طولانی مدت با ریسک همراه است.
 • ممکن است برخی از صرافیها و بروکرها از ووچرهای پرفکت مانی پشتیبانی نکنند.

روش دوم: غلبه بر تحریم پرفکت مانی توسط وریفای با هویت خارجی

این هم روشی دیگر برای غلبه بر تحریم پرفکت مانی است. کاربران ایرانی که با هویت غیرایرانی خود احراز هویت کنند، میتوانند از تمام خدمات پرفکت مانی، مانند واریز، برداشت، خرید و فروش و غیره، استفاده کنند. به منظور این کار، میتوانید از مدارک هویتی یکی از کشورهای دیگر استفاده نمایید. مثلاً، اگر شما در ترکیه زندگی میکنید، میتوانید از کارت ملی یا پاسپورت ترکیه برای احراز هویت حساب خود کمک بگیرید.

برای وریفای حساب پرفکت مانی خود، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. به بخش Profile پنل کاربری حساب خود بروید.
 2. روی گزینه Verification کلیک کنید.
 3. مدارک هویتی خود را آپلود کنید.
 4. منتظر بمانید تا مدارک شما توسط پرفکت مانی تایید شود.

مزایا:

 • این روش به شما امکان میدهد تا از تمام خدمات پرفکت مانی استفاده کنید.
 • کارمزد استفاده از پرفکت مانی برای کاربران در این روش، پایین تر است.

معایب:

 • این روش ممکن است کمی دشوار باشد.
 • شما باید دارای مدارک هویتی معتبر از یک کشور خارجی باشید.

روش سوم: غلبه بر تحریم پرفکت مانی با عدم وریفای حساب پرفکت مانی

کاربران ایرانی که کارمزد بالا را میپذیرند، میتوانند از حساب پرفکت مانی خود بدون وریفای استفاده کنند. با این حال، باید توجه نمایید که کارمزد برداشت از حساب‌های وریفای نشده پرفکت مانی، تا ۲ درصد است. در حالی که این کارمزد برای حسابهای وریفای شده، کمتر از 0.5 درصد است.

برای استفاده از حساب پرفکت مانی بدون وریفای، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. یک حساب پرفکت مانی بدون وریفای ایجاد کنید.
 2. مبلغ مورد نظر را به حساب خود واریز کنید.
 3. از حساب خود برای پرداختهای مورد نظر استفاده کنید.

مزایا:

 • این روش بسیار ساده و آسان است.
 • شما نیازی به مدارک هویتی ندارید.

معایب:

 • کارمزد برداشت از حسابهای بدون وریفای در پرفکت مانی، بالا است.
 • ممکن است برخی از صرافیها و بروکرها از حساب‌های پرفکت مانی که وریفای نباشد، مانی پشتیبانی نکنند.

روش چهارم: غلبه بر تحریم پرفکت مانی با استفاده از دیگر روشهای واریز و برداشت

غلبه بر تحریم پرفکت مانی با استفاده از دیگر روشهای واریز و برداشت

قطع همکاری پرفکت مانی با ایرانیان پایان راه نیست! بروکرهای معتبر و حتی کمتر معروفی وجود دارند که به کاربران ایرانی خدمات میدهند. این بروکرها روشهای متنوع واریز و برداشت پیش روی کاربران ایرانی قرار میدهند. از جمله پرداخت با ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین و تتر که هنوز قابل دسترسی هستند. این روشها مزایای زیادی دارند، از جمله:

 • سرعت انتقال سریع: انتقال رمزارز معمولاً بسیار سریع انجام میشود.
 • کارمزد پایین: کارمزد انتقال رمزارز معمولاً پایین است.
 • امنیت بالا: رمزارزها به دلیل ماهیت غیرمتمرکز خود، امنیت بالایی دارند.

وب مانی نیز یکی دیگر از روشهای محبوب برای واریز و برداشت از بروکرهای فارکس است. این روش مزایای زیر را دارد:

 • پشتیبانی از ارزهای مختلف: وب مانی از ارزهای مختلفی مانند دلار، یورو، پوند، ریال و غیره پشتیبانی میکند.
 • سرعت انتقال سریع: انتقال پول با وب مانی معمولاً بسیار سریع انجام میشود.
 • کارمزد پایین: کارمزد انتقال پول با وب مانی معمولاً پایین است.

هرکدام از این روشها میتوانند برای غلبه بر تحریم پرفکت مانی علیه ایرانیان و شارژ حساب و تراکنشهای مالی مورد استفاده قرار گیرند. اما اگر شک دارید کدام روش برای شارژ حسابتان مناسب تر است، میتوانید از پشتیبانی بروکر مورد نظرتان کمک بگیرید. همچنین پیش از انتخاب بروکر باید تحقیقات لازم را انجام دهید و از اعتبار آن اطمینان حاصل کنید.

در نهایت، انتخاب روش مناسب برای استفاده از پرفکت مانی، به نیازها و شرایط شما بستگی دارد. اگر می‌خواهید از تمام خدمات پرفکت مانی استفاده کنید و کارمزد پایینی را بپردازید، باید از روش دوم استفاده کنید. اگر کارمزد بالا را می‌پذیرید، می‌توانید از روش سوم استفاده کنید. اما اگر میخواهید خیلی راحت و بی دردسر، نقل و انتقالات خود در بازارهای مالی را انجام دهید، باید به سراغ روش آخر بروید.

سخن پایانی

در این مقاله از مجله چراغ راجع به تحریم اخیر پرفکت مانی علیه کاربران ایرانی و راهکارهای غلبه بر این تحریم، صحبت کردیم. پرفکت مانی یکی از محبوب‌ ترین روش‌های پرداخت بین المللی در بین ایرانیان به حساب میامد. این سامانه پرداخت الکترونیک، در طول سالها فعالیتیش، هرگز مشکل یا محدودیتی برای کاربران ایرانی به وجود نیاورد. اما اخیرا اعلام کرد که از ارائه خدمات به کاربران ایرانی خودداری میکند. به طبع، این موضوع باعث استرس و نگرانی بسیاری از کاربران شد. در نهایت، اگر میخواهید همچنان از پرفکت مانی استفاده کنید و بدون هیچ مشکلی، نقل و انتقالات خود در بازارهای مالی را انجام دهید، باید به دنبال یکی از روشهایی که در این مقاله معرفی کردیم، بروید.

👈 بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

آنچه خـواهید خـواند:

آخریـن بررسی شده‌های بازار سرمایه

دیدگاه خود را درباره” ۴ راهکار برای غلبه بر تحریم پرفکت مانی علیه ایرانیان ”با ما در میان بگذارید.

دیدگاه های شما | 1 دیدگاه

بن

1 ماه پیش

پرفکت مانی از قوانین ایالات متحده تبعیت میکنه قطعاً..