لوگوی چراغ

پیتر شیف هیچ بیت کوینی ندارد!

0 دیدگاه
پیتر شیف هیچ بیت کوینی ندارد!

به گزارش کوین مارکت کپ، پیتر شیف همچنان بر موضع خود در قبال بیت‌کوین پافشاری می‌کند؛ پیتر شیف، طرفدار سرسخت طلا، اخیراً موضع خود را در مورد بیت‌کوین تکرار کرد و ادعا نمود که علی‌رغم گمانه‌زنی‌های گسترده، هیچ بیت‌کوینی در اختیار ندارد. اظهارات شیف در شرایطی مطرح می‌شود که جایگاه “طلای دیجیتال” در بازار با ابهاماتی روبرو است.

شیف همواره نظرات خود را در مورد بیت‌کوین به صراحت بیان کرده است و اغلب ارزش و کاربرد آن را با دارایی‌های سنتی مانند طلا مقایسه می‌کند. اظهارات اخیر او بر عدم اعتقادش به ارزش این ارز دیجیتال تأکید می‌کند و شور و هیجان پیرامون آن را مانند “مست شدن از کول-اید” (چشم بسته حرفها و عقاید را قبول کردن) تشبیه می‌کند.

اشاره شیف همچنین به “لباس‌های جدید امپراطور” (داستانی در مورد پادشاهی که لباس‌های تخیلی بر تن داشت) نشان می‌دهد که او ارزش بیت‌کوین را تا حد زیادی خیالی می‌داند، ارزشی که بیشتر بر اساس باور جمعی و نه ارزش ذاتی آن شکل گرفته است.

اظهارات پیتر شیف درباره قیمت بیت کوین

این دیدگاه با اظهارات قبلی شیف در مورد پویایی قیمت بیت‌کوین همخوانی دارد. او در مورد راه‌اندازی صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) مبتنی بر بیت‌کوین اظهار نظر کرده است و اشاره می‌کند که نبود فروشندگان اولیه به دلیل علاقه‌ی زیاد خریداران، به طور موقت باعث افزایش قیمت‌ها شده است.

با این حال، او پیش‌بینی کرده است که با ورود تعداد بیشتری از سرمایه‌گذاران به این صندوق‌ها، افزایش تعداد فروشندگان بالقوه از تقاضای خرید پیشی خواهد گرفت و در نتیجه منجر به کاهش قیمت می‌شود. این دیدگاه با تردید گسترده‌تر او در مورد پایداری عملکرد بازار بیت‌کوین مطابقت دارد.

منتقدان شیف اغلب استدلال می‌کنند که انتقادهای مداوم او از بیت‌کوین بخشی از یک استراتژی برندسازی شخصی است. آن‌ها گمانه‌زنی می‌کنند که او ممکن است مخفیانه بیت‌کوین داشته باشد و با بدنام کردن علنی آن، سعی در جلب توجه به خود و سرمایه‌گذاری موردعلاقه‌اش، یعنی طلا، را داشته باشد. این نظریه حاکی از آن است که انتقادهای شیف می‌تواند یک حرکت حساب‌شده برای حفظ جایگاه او در شبکه‌های اجتماعی باشد.

در نهایت، صرف نظر از اینکه موضع شیف یک استراتژی بازاریابی یا یک فلسفه واقعی باشد، اظهارات او مورد توجه و تحلیل قرار می‌گیرد. او در موارد متعددی در انتقاد از بیت‌کوین و مسیری که در پیش گرفته است، درست گفته است. با این حال، ذکر این نکته ضروری است که شیف پیش از رسیدن به اوج‌های تاریخی باورنکردنی، سقوط بیت‌کوین به پایین‌ترین سطوح را پیش‌بینی کرده بود.

👈 بهترین صرافی های ارز دیجیتال برای ایرانیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *