سولانا در یک معیار کلیدی از اتریوم پیشی گرفت!

سولانا در یک معیار کلیدی از اتریوم پیشی گرفت!

13 روز پیش 285 بازدید 0 دیدگاه

به گزارش کوین مارکت کپ، به نقل از سایت معتبر U.Today و طبق اطلاعات ارائه‌ شده توسط دیفای لاما (DefiLlama)، سولانا توانسته است اتریوم را در حجم معاملات روزانه DEX (صرافی‌های غیرمتمرکز) شکست دهد. (به ترتیب 1.148 میلیارد دلار و 745 میلیون دلار).

صرافیهای غیرمتمرکز مبتنی بر سولانا مانند ریدیوم (Raydium)، متئورا (Meteora)، اورکا (Orca)، فینیکس (Phoenix) و لیفینیتی (Lifinity) در بین 10 صرافی برتر از نظر حجم معاملات روزانه قرار دارند. البته یونی‌سواپ (Uniswap) و پنکیک‌سواپ (PancakeSwap) همچنان پیشتاز هستند.

همانطور که توسط پاتریک اسکات، بنیانگذار Dynamo DeFi اشاره شده است، تسلط حجم DEX سولانا نیز در حال افزایش است. در واقع، برای اولین بار در ماه ژوئن (خرداد) در حال عبور از سطح 25 درصد است.

کل حجم معاملات DEX در هفت روز گذشته طبق اطلاعات ارائه‌ شده توسط Dune Analytics به 26 میلیارد دلار رسیده است.

در اوایل سال جاری، معاملات در صرافی‌های غیرمتمرکز مبتنی بر سولانا به دلیل محبوبیت روزافزون میم‌کوین‌ها (meme coin) افزایش یافت.

آیا تابستان سولانا فرا رسیده است؟

این زمزمه در حالی مطرح می‌شود که "قاتل اتریوم" از افزایش هیجان پیرامون صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) سود می‌برد. همانطور که توسط U.Today گزارش شده است، شرکت سرمایه‌گذاری VanEck که دفتر مرکزی آن در نیویورک قرار دارد، روز پنجشنبه برای راه‌اندازی یک ETF برای سولانا درخواست خود را ثبت کرد؛ به دنبال آن، شرکت 21Shares نیز روز جمعه درخواست راه‌اندازی ETF برای این ارز دیجیتال داغ را ارائه داد.

با این حال، کسانی که انتظار دارند این ETF به زودی راه‌اندازی شود، باید کمی صبور باشند. بر اساس گفته‌های تحلیلگران برجسته این حوزه، انتظار می‌رود تأیید این محصول در سال جاری صورت گیرد.

قیمت SOL پس از اینکه در ابتدا به دلیل هیاهوی پیرامون ETF با افزایش شدید قیمت مواجه شد، در حال حاضر در وضعیت منفی قرار دارد و طی دو هفته گذشته ۰.۲ درصد کاهش یافته است.

طبق داده‌های ارائه شده توسط CoinGecko، در حال حاضر ارزش این ارز دیجیتال محبوب، ۶۵.۲ میلیارد دلار است. این امر سولانا را از نظر ارزش بازار در جایگاه پنجم (تنها پشت سر بیت‌کوین، اتریوم، تتر و بایننس کوین) قرار می‌دهد.

👈 صرافی کوین کچ، بستری امن برای خرید و معامله ارزهای دیجیتال

آنچه خـواهید خـواند:

آخریـن بررسی شده‌های بازار سرمایه