لوگوی چراغ

این شاخص نزولی میتواند نشان ‌دهنده شروع یک افت قیمت بزرگ برای بیت‌ کوین باشد!

1 دیدگاه
احتمال شروع یک روند نزولی بزرگ برای بیت کوین

به گزارش کوین مارکت کپ به نقل از U.Today، جاش الوسکیویچ، یک معامله‌گر شناخته‌شده ارزهای دیجیتال، روی نمودار روزانه بیت‌کوین، شاهد کراس ‌اور (Crossover) (به معنای عبور قیمت یا دو اندیکاتور از خطوط یا سطوح حمایتی/مقاومتی در نمودار معاملاتی) تنکان/کیجون بوده است. این سیگنال نزولی می‌تواند نشانه‌ای از شروع یک روند نزولی بزرگ برای بیت کوین باشد.

برای محاسبه‌ی تنکانسن، باید بالاترین قیمت بالا و پایین‌ترین قیمت پایین در ۹ دوره گذشته را جمع کرده و بر دو تقسیم کنیم. این خط معمولا می‌تواند در یک روند صعودی به عنوان سطح حمایتی کوتاه‌مدت عمل کند، به این معنی که قیمت بالقوه می‌تواند در آن ناحیه با مقداری تقاضای خرید مواجه شود. در عین حال، اگر یک دارایی خاص در یک روند نزولی باشد، می‌تواند به عنوان یک سطح مقاومتی کوتاه‌مدت نیز عمل کند.

کیجونسن و تنکانسن، سیگنالهای کلیدی در تحلیل بیت‌کوین

کیجونسن (خط پایه) با جمع کردن بالاترین قیمت بالا و پایین‌ترین قیمت پایین در ۲۷ دوره گذشته و تقسیم این مجموع بر دو محاسبه می‌شود. این خط پایه می‌تواند به عنوان یک سطح حمایتی میان‌مدت عمل کند.

رابطه بین این دو خط مذکور می‌تواند سیگنال‌های کلیدی را برای معامله‌گران در مورد وضعیت فعلی بازار فراهم کند. عبور تنکان‌سن از پایین کیجون‌سن معمولاً به عنوان یک شاخص نزولی به حساب میاید. زیرا نشان می‌دهد که بازار در حال تسلیم شدن به فشار نزولی است.

با این حال، ممکن است این سیگنال، ضربه نهایی به روند صعودی نباشد. زیرا شاهد وقوع کراس‌اور در زیر ابر ایچیموکو هستیم.

طبق داده‌های CoinGecko، بیت‌کوین در حال حاضر در زمان نگارش این خبر با قیمت ۶۳,۶۴۵ دلار معامله می‌شود. همانطور که U.Today گزارش کرده است، بزرگترین ارز دیجیتال در حال حاضر عملکردی ضعیف‌تر از اتریوم دارد، که توانسته است تنها در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۶ درصد افزایش یابد. به همین دلیل شروع یک روند نزولی بزرگ برای بیت کوین دور از انتظار نیست!

👈 معامله بیت کوین در بهترین صرافی ارز دیجیتال برای ایرانیان

یک پاسخ به “این شاخص نزولی میتواند نشان ‌دهنده شروع یک افت قیمت بزرگ برای بیت‌ کوین باشد!”

  1. احد گفت:

    سلام
    مفید بود ولی این ها همش تحلیل هست و هیچ کچ نمی‌تواند 100٪ درست حدس بزند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *