گزارش سازمان ملل متحد، نقش تتر USDT در پولشویی و کلاهبرداری را فاش کرد!

گزارش سازمان ملل متحد، نقش تتر USDT در پولشویی و کلاهبرداری را فاش کرد!

5 ماه پیش 1K بازدید 0 دیدگاه

به گزارش کوین مارکت کپ، به نقل از سایت خبری Optimus، گزارشهای اخیر سازمان ملل متحد نشان میدهد که Tether (USDT)، یک استیبل کوین محبوب، در پولشویی و کلاهبرداری در جنوب شرق آسیا نقش داشته است.

این گزارش به بررسی روشهای مختلف سوء استفاده از Tether پرداخته و به ویژه بر ارتباط آن با سایت های قمار آنلاین غیرقانونی تاکید دارد.

بر اساس یافته‌های سازمان ملل، تتر به طور مکرر در فعالیتهای غیرقانونی، به ویژه قمار آنلاین غیرقانونی، استفاده میشود. این استیبل کوین، گزینه‌ای محبوب برای کسانی است که در کلاهبرداریها و طرحهای پولشویی در سراسر جنوب شرق آسیا دست دارند.

این گزارش همچنین استفاده از Tether در کلاهبرداریهای پنهان مانند "اعدام خوک" را فاش میکند که اغلب با کلاهبرداریهای عاشقانه همراه است. (اعدام خوک، یک نوع کلاهبرداری اعتمادی و سرمایه‌گذاری است که در آن قربانیان به تدریج به مشارکت بیشتر در یک سرمایه‌گذاری به ظاهر مطمئن، معمولاً به شکل ارزهای دیجیتال، تشویق می شوند و سپس فردی که با آن معامله می‌کنند ناپدید می‌شود.) متاسفانه گزارشهای سازمان ملل بر نقش گسترده و غیرقانونی تتر در فعالیتهای این نوع کلاهبرداری تاکید دارد.

با وجود نقش چالش برانگیز خود، تتر با مقامات اجرای قانون همکاری کرده است تا در مبارزه با فعالیت‌های جنایی موثر باشد. در یک مورد بسیار مهم، وزارت دادگستری آمریکا با همکاری تتر موفق شد 225 میلیون دلار از ارز دیجیتال تتر را که مرتبط با یک سازمان قاچاق انسان در جنوب شرق آسیا بود، مسدود کند.

این گروه ظاهراً در کلاهبرداری "اعدام خوک" دست داشتند. آنها از Tether برای انجام فعالیت‌های مجرمانه خود استفاده می‌کردند. این امر نشان می‌دهد که Tether یک ابزار محبوب برای کلاهبرداران است و می‌تواند برای تسهیل فعالیت‌های مجرمانه در سراسر جهان استفاده شود.

مقامات مجری قانون، گروه‌های مختلفی را که در جابجایی غیرقانونی وجوه Tether دخیل بودند، شناسایی و منحل کردند.

در یک عملیات بزرگ در ماه اوت گذشته در سنگاپور، مقامات حدود 735 میلیون دلار پول نقد و ارز دیجیتال را از یکی از این شبکه‌ها بازیابی کردند. این نشان می دهد که اقدامات هدفمند علیه فعالیت های مجرمانه مرتبط با Tether تاثیرگذار است.

گزارش سازمان ملل متحد که در مورد استیبل کوین‌ها منتشر شده است، نگرانی‌هایی را در مورد سوء استفاده بالقوه از این ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است. این نگرانی‌ها باعث بحث در مورد نیاز به مقررات و نظارت سختگیرانه‌تر بر استیبل کوین‌ها شده است.

ارزهای دیجیتال، به ویژه استیبل کوین‌ها، به سرعت در حال تبدیل شدن به یک بخش مهم از سیستم مالی جهانی هستند. از آنجایی که استیبل کوین‌ها اغلب به عنوان یک ذخیره ارزش و وسیله مبادله استفاده می‌شوند، رسیدگی به آسیب‌پذیری‌های آنها برای اطمینان از یکپارچگی اکوسیستم دارایی دیجیتال بسیار مهم است.

👈 معامله محبوب‌ ترین کوینها و ارزهای دیجیتال با ثبت نام در بروکر وینگو مارکتس

آنچه خـواهید خـواند:

آخریـن بررسی شده‌های بازار سرمایه