چرا قیمت بیتکوین امروز به 43 هزار دلار رسید؟ آیا در 48 ساعت آینده به 45 هزار دلار میرسد؟

چرا قیمت بیتکوین امروز به 43 هزار دلار رسید؟ آیا در 48 ساعت آینده به 45 هزار دلار میرسد؟

5 ماه پیش 3K بازدید 0 دیدگاه

به گزارش کوین مارکت کپ به نقل از CoinPedia News، قیمت بیت کوین، در حالی که گاوها از یک شروع دشوار بهبود یافتند، هفته را به صورت مثبتی به پایان رساند. انتظار میرود که این ارز دیجیتال در محدوده 41 تا 43 هزار دلار برای 4 تا 5 هفته آینده باقی بماند. قبل از اینکه یک خیزش احتمالی در اواسط ماه مارس به دلیل نصف شدن رخ دهد. BTC یک بازگشت قوی داشت و از پایین ترین سطح intraday 41735 دلار، مرز 43 هزار دلار را پشت سر گذاشت. با سرمایه بازاری در حدود 843 میلیارد دلار، حجم معاملات بیت وین در این افزایش از مرز 13 میلیارد دلار فراتر رفت.

دلایل اصلی این افزایش چیست؟

اولین چیزی که بازار را برعکس کرد، یک نشانه مثبت برای روند صعودی اخیر بیت کوین بود که از Greyscale، یک شرکت مدیریت دارایی دیجیتال که جریانهای خروجی خود را کاهش داد، آمد. Grayscale 6900 BTC (با ارزش 289.5 میلیون دلار) را به Coinbase منتقل کرد، که نشان دهنده کاهش تقریباً 34 درصدی در جریان های خروجی نسبت به انتقال قبلی و کاهش قابل توجهی از میانگین انتقال روزانه 530.2 میلیون دلاری هفته گذشته بود. این کاهش جریان خروجی نشان میدهد که بیت کوین توانایی تحمل فشار فروش را دارد که نشانه خوبی برای قدرت بازار است.

عامل مهم بعدی تصفیه است. با این حال، در میان احساسات مثبت، بازار کریپتو شاهد تصفیه‌های قابل توجهی بود که در 24 ساعت گذشته به 120.54 میلیون دلار میرسید. بیشتر آنها از موقعیت‌های کوتاه مدت (63.41 میلیون دلار) نسبت به موقعیت‌های بلند مدت (57.13 میلیون دلار) بود. صرافیهای بزرگ مانند Binance و OKX حجم زیادی از معاملات شرط‌بندی‌های نزولی را تصفیه کردند و به پیدایش این آمار و ارقام کمک کردند. بنابراین، می‌توان گفت که کاهش شرط‌بندی‌های نزولی و افزایش علاقه سرمایه‌گذاران به بیت کوین، از جمله عواملی هستند که باعث افزایش قیمت بیت کوین در هفته گذشته شده‌اند.

در آخر، انتظار می رود جلسه FOMC فدرال رزرو، روند قیمت بیت کوین را تقویت کند. آن هم با احتمال 97.9 درصدی که فدرال رزرو محدوده 5.25 تا 5.5 درصدی خود را حفظ خواهد کرد و نرخ ها را متوقف خواهد کرد. این میتواند در کوتاه مدت یک رویداد صعودی برای بیت کوین باشد.

قیمت بعدی بینکوین (BTC) چیست؟

متخصص ارزهای دیجیتال، DonAlt معتقد است که بیت کوین مقاومت در برابر فشار فروش یک شاخص کلیدی از قدرت بازار است. با این حال، تحلیلگر Michael Van de Poppe بر تصفیه کوتاه مدت تمرکز دارد و پیشنهاد میکند که بیت کوین پس از اصلاح به 38500 دلار، در حدود 43000 دلار تثبیت شود.

در حالی که احتمال پیشاهالوینگ (pre-halving) به سمت 48000 تا 50000 دلار وجود دارد، وی معتقد است که آلت کوینها اکنون احتمالاً عملکرد بهتری خواهند داشت. Poppe میگوید که بازار ارزهای دیجیتال به طور کلی در حال افزایش است و تأیید ETFها میتواند تأثیر زیادی بر روند بازار داشته باشد.

👈 خرید و معامله بیت کوین با ثبت نام در صرافی بینگ ایکس

آنچه خـواهید خـواند:

آخریـن بررسی شده‌های بازار سرمایه