چرا سرمایه گذاران بیتکوین علیرغم کاهش قیمت پس از تایید ETF اسپات، باید موقعیتهای خود را حفظ کنند؟

چرا سرمایه گذاران بیتکوین علیرغم کاهش قیمت پس از تایید ETF اسپات، باید موقعیتهای خود را حفظ کنند؟

5 ماه پیش 2K بازدید 1 دیدگاه

به گزارش کوین مارکت کپ، سرمایه‌گذار ارزهای دیجیتال، اَش کریپتو (@Ashcryptoreal در توییتر) اخیراً تحلیلی در توییتر منتشر کرد و توضیح داد که چرا دارندگان بیت کوین باید علیرغم کاهش قیمت اخیر، بیت کوین خود را نگه دارند. او معتقد است که این کاهش قیمت عمدتاً به دلیل خروج پول از صندوق اعتماد بیت کوین گری اسکیل (GBTC) بوده است. او همچنین پیش بینی میکند که پول به زودی به صندوقهای ETF بیت کوین اسپات جدید منتقل خواهد شد.

خروج پول از GBTC دلیل اصلی سقوط قیمت

همانطور که اش کریپتو توضیح میدهد، عمده دلیل سقوط قیمت اخیر بیت کوین، خروج پول از صندوق اعتماد بیت کوین گری اسکیل (GBTC) بوده است. در حالی که ETF های بیتکوین اسپات دیگر شاهد ورود پول قابل توجهی بوده اند. GBTC گری اسکیل با خروج 579 میلیون دلاری در دو روز گذشته، بیش از 70 درصد کل خروج پول از صندوق های بیت کوین را به خود اختصاص داده است.

از آنجایی که GBTC تاریخی به عنوان یکی از مهم‌ترین ابزارهای سرمایه‌گذاری بیت‌کوین برای سرمایه‌گذاران موسسه‌ای عمل کرده است، این جریانات خروجی به طور قابل توجهی به فشار نزولی قیمت بیت‌کوین کمک کرده است. اکنون که ETF‌های نقطه‌ای جدید راه‌اندازی شده‌اند، دارایی‌ها از GBTC به این محصولات جدید منتقل می‌شوند. اما این فروش بیت‌کوین‌های GBTC به طور موقت بر قیمت‌ها فشار وارد می‌کند. یعنی فروش بیت‌کوین‌های موجود در GBTC برای خرید ETF جدید، موجب افت موقت قیمت بیت‌کوین می‌شود.

انتقال به ETF های اسپات در راه است

در حالی که GBTC با خروج سنگین پول مواجه شده است، Ash Crypto انتظار دارد این فشار فروش در طی ۱ الی ۲ هفته آینده فروکش کند. علاوه بر این، وی پیش بینی میکند که اکثر پول‌های خارج شده از GBTC در نهایت به سایر ETFهای اسپات بیت کوین منتقل شوند و به طور کلی از این کلاس دارایی خارج نشوند.

وی در توییتر خود نوشت:

“در طی ۱ تا ۲ هفته آینده، بیشتر خروجیهای Grayscale متوقف می‌شوند و همان پول وارد سایر ETFهای اسپات خواهد شد.”

با توجه به اینکه 1.4 میلیارد دلار به طور کلی وارد محصولات ETF اسپات شده است، در مقایسه با 579 میلیون دلار خروجی از GBTC، به وضوح هنوز تقاضای خالصی برای دسترسی به بیت کوین از طریق این ابزارهای سرمایه گذاری وجود دارد.

هنگامی که خروجی‌های GBTC تثبیت شوند، این تقاضای pent up ETF اسپات باید مرحله بعدی افزایش قیمت بیت کوین را هدایت کند.

خلاصه نکات کلیدی برای دارندگان بیت کوین

با توجه به این پویایی‌ها، اَش کریپتو از دارندگان بیتکوین می‌خواهد که BTC خود را نگه دارند و در این کاهش قیمت موقتی که توسط خروجی‌های GBTC هدایت می‌شود، دچار وحشت فروش نشوند. در عرض چند هفته، باد موافق از ورودیهای ETF اسپات باید بر هرگونه فشار منفی باقی مانده از GBTC غلبه کند.

برای سرمایه گذاران بیت کوین متمرکز بر بلندمدت، نوسانات قیمت کوتاه مدت انتظار می‌رود. اما درک عوامل اساسی که این حرکت‌ها را در پی دارد می‌تواند کمک کند تا تعیین شود که آیا آنها فرصت‌های خرید یا هشدارهای دهنده هستند. در این مورد، Ash Crypto این ادعا را مطرح می‌کند که اصول اساسی همچنان قوی هستند و موانع رو به جلو که قیمت را تکان می‌دهند باید به زودی تغییر جهت دهند.

بنابراین، به جای فروش در ترس موقت، دارندگان بیت کوین باید عاقلانه عمل کنند و موقعیت‌های اصلی خود را نگه دارند یا حتی به لحاظ تاکتیکی برای خرید پایین آماده شوند. اگر تقاضا طبق انتظار به ETFهای اسپات منتقل شود، قیمت‌های بیت کوین باید به زودی مسیر صعودی خود را از سر گیرند. صبر و کنترل احساسات می‌تواند برای سرمایه گذاران با چشم انداز بلندمدت سودآور باشد.

👈 با ثبت نام در صرافی بینگ ایکس، همین حالا خرید و معامله بیتکوین را شروع کنید.

آنچه خـواهید خـواند:

آخریـن بررسی شده‌های بازار سرمایه

دیدگاه خود را درباره” چرا سرمایه گذاران بیتکوین علیرغم کاهش قیمت پس از تایید ETF اسپات، باید موقعیتهای خود را حفظ کنند؟ ”با ما در میان بگذارید.

دیدگاه های شما | 1 دیدگاه

حسن عباسقلیزاده

5 ماه پیش

اصلاح در هر مارکتی نشانه سالم بودن مارکته چرا فک میکنین بین یه کله از ۲۴ میره و athرو فیلیپ میکنه چرا واقعا