لوگوی چراغ

آیا قیمت بیت‌کوین (BTC) بعد از هاوینگ افزایش خواهد یافت؟ تاثیر هاوینگ چه خواهد بود؟

0 دیدگاه
آیا قیمت بیت‌کوین (BTC) بعد از هاوینگ افزایش خواهد یافت؟

به گزارش کوین مارکت کپ، با نزدیک شدن به رویداد هاوینگ بیت‌کوین (BTC)، به احتمال زیاد سفته‌بازان برای پیش‌بینی تغییرات احتمالی بازار، از پیش خود را موقعیت‌یابی می‌کنند. با این حال، توربیورن بول جنسن، مدیرعامل K33 به سرمایه‌گذاران بلندمدت توصیه می‌کند به جای خود رویداد هاوینگ، بر سمت تقاضای بازار تمرکز کنند.

جنسن در بیانیه خود گفت:

“ما انتظار داریم همانطور که در تمام رویدادهای هاوینگ گذشته اتفاق افتاده، سفته‌بازان از پیش اقدام کنند. به طور متوسط، بیت‌کوین در ماه منتهی به هاوینگ، 14 درصد افزایش یافت و اگر سال 2024 نیز همین روند را دنبال کند، ما تعجب نخواهیم کرد. “

به گفته تحلیلگران، نرخ تورم فعلی بیت کوین حدود ۱.۸ درصد است، تقریباً هم سطح با طلا. انتظار می‌رود این نرخ با هاوینگ (نصف شدن عرضه reward استخراج) در پایان آوریل به ۰.۹ درصد کاهش یابد. جنسن توضیح می‌دهد که بدون تغییر در تقاضا، هاوینگ تنها باعث افزایش ۰.۹ درصدی قیمت در سال اول پس از هاوینگ نسبت به وضعیتی بدون هاوینگ میشود:

“بدون تغییر در تقاضا، ارزش بازار باید ثابت بماند. با تورم ۱.۸ درصدی سالانه در عرضه بیت کوین، قیمت باید ۱.۸ درصد کاهش یابد تا ارزش بازار همچنان یکسان باقی بماند. هنگامی که تورم ۰.۹ درصد باشد، کاهش قیمت تنها باید ۰.۹ درصد باشد. “

با اینکه هاوینگ پاداش استخراج (هاوینگ) یک رویداد مربوط به عرضه بیت کوین است، جینسن تاکید می‌کند که تاثیر آن روی قیمت باید از طرف تقاضا بیاید، چون اثرگذاری صرف بر عرضه تقریبا وجود ندارد. او همچنین اشاره می‌کند که بسیاری از دارندگان بیت کوین تمام سرمایه‌گذاری‌هایشان را انجام داده‌اند و دیگر دلاری برای خرید بیت کوین ندارند. بنابراین قیمت تا حد زیادی توسط تعادل بین خریدار نهایی و فروشنده نهایی تعیین می‌شود:

“دو برابر شدن قیمت یک حرکت قابل توجه خواهد بود، اما با نگاه به هاوینگهای گذشته و پیش‌بینی‌های رایج مثل مدل رد شده‌ انباشت به جریان (Stock to Flow)، خوش‌بین‌های بازار انتظار افزایش ۱۰ برابری قیمت را دارند.”

‼️این یک توصیه‌ی سرمایه‌گذاری نیست.

👈 بهترین بروکر فارکس برای معامله بیت کوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *