دلار در آستانه انتشار داده‌های تورم آمریکا کاهش می‌یابد!

دلار در آستانه انتشار داده‌های تورم آمریکا کاهش می‌یابد!

6 ماه پیش 4K بازدید 0 دیدگاه

به گزارش رویترز، دلار در روز سه‌شنبه کاهش یافت و ین بخشی از ارزش خود را که در دو جلسه گذشته از دست داده بود پس گرفت. زیرا معامله‌گران توجه خود را به داده‌های تورم ایالات متحده در اواخر روز و سلسله نشست‌های بانک‌های مرکزی پیش رو معطوف کردند.

دلار ۰.۴۷ درصد کاهش یافت و به ۱۴۵.۵۴ ین رسید. این جفت ارز چند روز پرنوسان داشته است، زیرا ین به دلیل اظهاراتی که به عنوان hawkish از سوی بانک مرکزی ژاپن برداشت شده بود، افزایش یافت و سپس در پی گزارشی که احتمال تغییر سیاست در آینده نزدیک را کم ارزیابی می‌کرد، کاهش یافت.

تام کینی، اقتصاددان ANZ گفت: "در مورد تغییر جهت بانک مرکزی ژاپن به سمت نرخ‌های بالاتر صحبت شده است و برخی گمانه‌زنی‌ها مبنی بر این است که این امر ممکن است به زودی در هفته آینده رخ دهد."

وی افزود: "اکنون افزایش نرخ با پس زمینه‌ای از مصرف ضعیف خانوارها، زودرس به نظر می‌رسد." اگرچه روند تورم و دستمزد نشان‌دهنده تورم پایدار است و ANZ پیش‌بینی می‌کند که ژاپن سفر خود را از نرخ‌های منفی فوق‌العاده تا آوریل ۲۰۲۴ آغاز کند.

یورو ۰.۲۲ درصد افزایش یافت و به ۱.۰۷۸۸ دلار رسید و پوند ثابت به ۱.۲۵۵۶ دلار ماند. شاخص دلار که ارزش دلار را در برابر شش همتای خود ردیابی می‌کند، ۰.۲ درصد کاهش یافت و به ۱۰۰۳.۸۶ رسید.

قیمت سنگ‌آهن بالاتر و بهبود مجدد سهام املاک چین باعث شد که دلارهای استرالیا و نیوزیلند بالاتر بروند.

جفت ارز Aussie (AUD/USD) در چهلمین سالگرد شناور شدن خود، ۰.۳ درصد افزایش یافت و به ۰.۶۵۸۸ دلار رسید. این ارز در حدود ۰.۹۰۰۰ دلار شروع شد و از سال ۱۹۸۳ به طور متوسط ​​۰.۷۵۵۰ دلار بوده است. این ارز قبلاً توسط سرمایه‌گذاران جهانی به عنوان یک واسطه مایع برای کالاها استفاده می‌شد و اکنون به دلیل قرار گرفتن در معرض چین، بزرگترین شریک تجاری استرالیا، استفاده می‌شود. [AUD/]

دلار نیوزیلند ۰.۴۴ درصد افزایش یافت و به ۰.۶۱۴۸ دلار رسید.

نگاه به CPI

داده‌های تورم ایالات متحده که قرار است ساعت ۱۵:۳۰ به وقت GMT منتشر شود، تصمیم سیاستی روز چهارشنبه فدرال رزرو را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

دلار از گزارش تورم ایالات متحده ماه اکتبر که خوش‌بینانه بود، در حال کاهش بوده است. اما با انتشار داده‌های اشتغال امیدوارکننده منتشر شده در روز جمعه، دوباره ثبات یافت. انتظار می‌رود که فدرال رزرو نرخ‌ها را در این هفته در محدوده ۵.۲۵ تا ۵.۵۰ درصد حفظ کند، اما تمرکز روی "نقشه راه" سیاستگذاران در مورد چشم‌انداز نرخ بهره و کنفرانس مطبوعاتی رئیس فدرال رزرو، جروم پاول خواهد بود.

اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز انتظار دارند که تورم اصلی در ماه نوامبر ثابت بوده و تورم اصلی در نرخ سالانه 4 درصد ثابت بماند و تورم اصلی همچنان با نرخ ۴ درصد در سال افزایش یابد - که به مراتب بالاتر از هدف ۲ درصدی فدرال رزرو است.

کیت جوکیس، رئیس استراتژی ارزی در Societe Generale (OTC:SCGLY) گفت: "این یک صبح "ریسک‌پذیر" است زیرا همه امیدوارند که عدد CPI نرم باشد تا به ما بگوید که اظهارات hawkish سیاستگذاران فدرال رزرو فقط اظهارات جنگ طلبانه است."

وی افزود: "همه منتظر اعداد هستند."

بازارهای مالی در حال قیمت‌گذاری کاهش قابل توجه نرخ بهره از سوی بانک‌های مرکزی در سال آینده هستند و احتمال قریب به ۵۰ درصدی وجود دارد که اولین کاهش نرخ فدرال رزرو به زودی در ماه مارس رخ دهد، طبق ابزار Fedwatch CME.

با این حال، مقامات فدرال رزرو، بانک انگلیس و بانک مرکزی اروپا به طور علنی همچنان درباره یک دوره نرخ بهره طولانی‌مدت صحبت می‌کنند.

در اواخر هفته، ECB، BoE، Norges Bank و Swiss National Bank همگی گرد هم میایند. در حالی که نروژ تنها بانک مرکزی احتمالی برای افزایش نرخ بهره است. همچنین این خطر وجود دارد که SNB حمایت خود از فرانک را در بازارهای ارز کاهش دهد.

فرانک هفته گذشته در برابر یورو به بالاترین سطح تقریباً ۹ ساله خود رسید و در روز سه شنبه کمی کمتر از آن در 0.9461 فرانک به واحد پول رایج معامله شد.

👈 معامله در بازار فارکس با بروکر آمارکتس

آنچه خـواهید خـواند:

آخریـن بررسی شده‌های بازار سرمایه