معرفی برنامه متاتریدر 5 (MetaTrader5)

معرفی برنامه متاتریدر 5 (MetaTrader5)

9 ماه پیش 4K بازدید 1 دیدگاه

یکی از معروفترین نرم افزارهای معاملاتی دنیای فارکس، متاتریدر است. نسخه ای از این برنامه که در سال ۲۰۱۰ توسط شرکت روسی MetaQuotes ارایه شد متاتریدر ۵ است. در واقع متاتریدر ۵ بستری حرفه ای و مناسب برای ترید کردن در فارکس است. یک پلتفرم چند دارایی است که امکان تجارت فارکس، سهام و معاملات فیوچرز را فراهم میکند. ابزارهای برتر را برای تجزیه و تحلیل جامع قیمت، استفاده از برنامه های معاملاتی الگوریتمی (رباتهای معامله گر، مشاور متخصص) و تجارت کپی ارائه میدهد.

برخی از ویژگیهای قدرتمند متاتریدر ۵

ویژگیهای قدرتمند متاتریدر ۵
 • پلتفرم چند دارایی متاتریدر ۵ از روش پوشش دهی پشتیبانی میکند، که امکان باز کردن موقعیتهای متعدد از یک ابزار مالی مشابه، مخالف یا یک جهت را فراهم میکند. این ویژگی به طور گسترده در معاملات فارکس استفاده میشود.
 • متاتریدر۵ همچنین از عمق بازار پیشرفته و سیستم شبکه ای پشتیبانی میکند که در بازارهای مبادله ای به کار گرفته شده است.
 • عملیات معاملاتی را می توان از طریق 2 نوع سفارش بازار، ۶ نوع سفارش در حال انتظار، ۲ دستور توقف و توقف پایانی انجام داد.
 • ۳۸ اندیکاتور داخلی برای تجزیه و تحلیل فنی حرفه ای موجود است.
 • ۴۴ شیء تحلیلی داخلی تجزیه و تحلیل جامعی از قیمت ارز و سهام ارائه میدهند.
 • مستقیماً از پلتفرم در سیگنالهای معامله گران موفق مشترک شوید و معاملات آنها را کپی کنید
 • تقویم اقتصادی به پیش بینی حرکت بازار کمک میکند.
 • انتشار اخبار مالی بر نقل قولهای امنیت مالی تأثیر میگذارد. میتوانید اخبار را مستقیماً از پلتفرم خود بخوانید.
 • بزرگترین بازار رباتهای تجاری و شاخصهای فنی متاتریدر ۵ مستقیماً از پلتفرم در دسترس است.
 • میتوانید رباتهای معامله گر را در حالت بصری آزمایش کنید تا الگوریتمهای معاملاتی آنها را بهتر درک کنید.
 • متاتریدر۵ کاملاً با پلتفرمهای تلفن همراه برای دستگاه های Android و iOS ادغام شده است. شناسه MetaQuotes خود را مشخص کنید و اعلانهای فشاری را از رباتهای تجاری به گوشی هوشمند خود دریافت کنید.

سیستم ترید انعطاف پذیر متاتریدر ۵

سیستم ترید انعطاف پذیر

متاتریدر۵ یک سیستم معاملاتی قدرتمند با عمق بازار و یک سیستم حسابداری جداگانه سفارشات و معاملات را ارائه میدهد. این سیستم از هر دو سیستم حسابداری سفارش پشتیبانی میکند: سیستم سنتی خالص سازی و سیستم اختیار پوشش ریسک. چهار حالت اجرای سفارش برای دستیابی به اهداف مختلف معاملاتی موجود است: اجرای فوری، درخواست، بازار و صرافی. این پلتفرم از انواع سفارشات تجاری، از جمله سفارشات بازار، در حال انتظار و توقف، و همچنین توقف پایانی پشتیبانی میکند.

علاوه بر این، منابع تحلیلی ترمینال به ابزارهای داخلی محدود نمیشود. معامله گران میتوانند از بین هزاران اندیکاتور رایگان از Code Base یکی را انتخاب کنند، برنامه های کاربردی را از بازار بیش از ۲۵۰۰ برنامه الگوریتمی آماده خریداری یا اجاره کنند و همچنین از طریق سرویس Freelance از برنامه نویسان حرفه ای اندیکاتورهای سفارشی سفارش دهند. با کارایی بالای زبان برنامه نویسی MQL5 میتوانید اندیکاتور خود را با ویژگیهای منحصر به فرد خود ایجاد کنید. همه این ویژگیها ظرفیت تحلیلی پلتفرم شما و توانایی شما برای دستیابی به دقیقترین تحلیل فنی را افزایش میدهد.

تحلیل بنیادی (Fundamental)

تحلیل بنیادی در متاتریدر۵

تحلیل بنیادی ابزار دیگری است که میتواند برای پیش بینی پویایی قیمت ابزارهای مالی مورد استفاده قرار گیرد. هدف تحلیل بنیادی، پایش مداوم شاخصهای مختلف اقتصادی و صنعتی منبع باز است. داده های اصلی مستقیماً از متاتریدر ۵ در دسترس است.
گزارشهای خبری از خبرگزاریهای بین المللی به طور مستقیم در پلتفرم پخش میشود و اطلاعات مالی ضروری را در اختیار شما قرار میدهد. تقویم اقتصادی شاخصهای اصلی اقتصاد کلان کشورهای مختلف را نشان میدهد و به معامله گران اجازه میدهد تا تأثیر آنها را بر ابزارهای مالی مختلف تجزیه و تحلیل کنند.

سیگنالهای ترید و کپی تریدینگ

سیگنالهای ترید و کپی تریدینگ

زمانی برای تجارت دستی یا تجزیه و تحلیل بازارها ندارید؟ مشکلی نیست؛ در سیگنال یک معامله گر موفق مشترک شوید و MetaTrader 5 به طور خودکار تمام معاملات او را در حساب شما بازتولید میکند. از میان صدها سیگنال رایگان و پولی موجود برای حسابهای آزمایشی یا زنده با سطح ریسک و سود مطلوب انتخاب کنید. تنها با چند کلیک در ارائه دهنده سیگنال انتخابی مشترک شوید و پلتفرم شما به طور خودکار برای شما معامله میکند. میتوانید انتخاب کنید که نتایج معاملات را زیر نظر داشته باشید یا کاملاً بر رفتار سیگنال تکیه کنید.

ترید با نسخه موبایل

ترید با نسخه موبایل

نسخه ios و android از مجموعه کامل عملکرد معاملات پشتیبانی میکنند، قابلیتهای تحلیلی گسترده ای را از طریق استفاده از اندیکاتورهای تکنیکال و اشیاء گرافیکی ارائه میدهند، و همچنین به شما امکان میدهند وضعیت حساب را نظارت کنید، تاریخچه معاملات خود را مشاهده کنید.

ترید با نسخه وب

ترید با نسخه وب در متاتریدر ۵

در زمانی که شرایط نصب نسخه دسکتاپ یا موبایل را ندارید میتوانید از این امکان تجارت در بازارهای فارکس و مبادلات را از هر مرورگر و سیستم عاملی (ویندوز، مک، لینوکس) استفاده کنید. بازارهای مالی را تجزیه و تحلیل کنید، سفارش دهید - به عبارت دیگر، به عملکرد غنی متاتریدر ۵ در وب دسترسی داشته باشید. شما فقط نیاز به اتصال به اینترنت دارید.

ترید الگوریتمی

ترید الگوریتمی

یکی از تاثیرگذارترین ویژگیهای متاتریدر ۵، تجارت الگوریتمی است. این ویژگی به معنای تجارت خودکار با استفاده از برنامه های کاربردی تخصصی - رباتهای تجاری (مشاوران متخصص) است. رباتها بدون کمک تریدر کار میکنند - آنها میتوانند قیمتها را تحلیل کنند و عملیات معاملاتی را طبق یک الگوریتم زیربنایی انجام دهند.
آیا استراتژی معاملاتی موفقی دارید؟ آن را ربات کنید و تحلیل و تجارت معمولی بازار را فراموش کنید. سیستم MetaTrader 5 کل محیط توسعه را فراهم میکند تا به شما کمک کند رباتهای تجاری خود را ایجاد و بهینه کنید. با استفاده از زبان برنامه نویسی MQL5 با کارایی بالا میتوانید مشاوران متخصص را با استفاده از محاسبات سنگین برای دقیقترین تحلیل و پیش بینی فنی ایجاد کنید.

اپلیکیشنهای ترید مخصوص متاتریدر

اپلیکیشنهای ترید مخصوص متاتریدر۵

هزاران ربات معاملاتی و اندیکاتورهای تکنیکال در بازار داخلی برنامه های تجاری موجود است. هر محصول دارای یک نسخه آزمایشی رایگان است که میتوانید قبل از تصمیم گیری برای پرداخت نسخه کامل برنامه آزمایش کنید. تمام برنامه های خریداری شده برای استفاده فوری آماده هستند. بازار ۷/۲۴ باز است، از همه روشهای پرداخت رایج پشتیبانی میکند، و حفاظت از همه تراکنشها را تضمین میکند.

هاستینگ مجازی (VPS)

هاستینگ مجازی (VPS)

با میزبانی مجازی، MetaTrader 5 میتواند حتی زمانی که کامپیوتر خاموش است، کار کند. پلتفرم خود را با چند کلیک مجازی کنید و آن را روی یک سرور راه دور (Forex VPS) اجرا کنید. معاملات رباتها و اشتراک سیگنال شما در هر زمان با حداقل تاخیر انجام میشود!

تفاوت بین متاتریدر ۴ و ۵

زیرساخت برنامه نویسی در متاتریدر ۵، بهتر شده و کدنویسی بهینه تری نسبت به نسخه قبلی استفاده شده و از نظر برنامه نویسی تفاوتهای زیادی دارند.افرادی که به زبان برنامه نویسی MQL تسلط دارند، میتوانند بهره بیشتری از این نسخه ببرند. در نتیجه متاتریدر۵ نسبت به متاتریدر ۴ در معاملات الگوریتمی قدرت بیشتری دارد. در متاتریدر ۵ اندیکاتورهای جدیدتری وجود دارد.
تعداد اندیکاتورهای متاتریدر ۵، ۳۸ و تعداد اندیکاتورهای متاتریدر ۴، ۳۰ تا است. استفاده از متاتریدر ۵ به دلیل ۶۸ ابزار تحلیلی که دارد، نسبت به متاتریدر ۴ کمی دشوار است. با این حال مقایسه MT4 و MT5 نشان میدهد که هر معامله گری بسته به توانایی و دانشی که دارد، باید از متاتریدر ۴ یا ۵ استفاده کند.
تفاوت بین متاتریدر ۴ و ۵

بروکرهای فارکسی بررسی شده توسط چراغ که از متاتریدر ۵ استفاده میکنند

👈 بروکر وینگو مارکتس 👈 بروکر آلپاری 👈 بروکر آمارکتس 👈 بروکر ارانته  

بروکر گرین آپ۲۴ 👈   بروکر کپیتال اکستند 👈 بروکر آی اف سی مارکتس

 

👈 بروکر اپوفایننس 👈 اینگات بروکرز 👈 بروکر HYCM 👈 بروکر لایت فارکس

فرصت هیچ یادگیری را از دست ندهید! به ترتیب بخوانید :

آنچه خـواهید خـواند:

آخریـن بررسی شده‌های بازار سرمایه

دیدگاه خود را درباره” معرفی برنامه متاتریدر 5 (MetaTrader5) ”با ما در میان بگذارید.

دیدگاه های شما | 1 دیدگاه

Motalib azizi

5 ماه پیش

سلام