همزمان با سقوط دلار پیش از رزرو فدرال، ارزهای آسیایی افزایش یافتند!

همزمان با سقوط دلار پیش از رزرو فدرال، ارزهای آسیایی افزایش یافتند!

7 ماه پیش 1K بازدید 0 دیدگاه

در حالی که دلار دقایقی قبل از رزرو فدرال با پایینترین سطح ۲.۵ ماهه سقوط کرد، ارزهای آسیایی افزایش یافتند! به گزارش Investing.com، اکثر ارزهای آسیایی روز سه شنبه به شدت افزایش یافتند. زیرا کاهش نگرانیها در مورد افزایش بیشتر نرخ بهره ایالات متحده منجر به خسارات سنگین دلار شد و اکنون تمرکز به سمت کنگره رزو فدرال ایالات متحده، معطوف شده است.

افزایش خوش ‌بینی نسبت به چین نیز به احساسات بازار کمک کرد، زیرا گزارشهای رسانه‌ های محلی حاکی از آن بود که دولت قصد دارد اقدامات حمایتی بیشتری را برای بخش املاک و مستغلات تحت فشار به اجرا درآورد.

یوان چین (USD/CNY)، در میان بهترین عملکردهای روز قرار گرفت و با افزایش 0.5 درصدی به 7.1346 (نسبت به دلار) بالاترین سطح آن از اواخر ژوئیه بود. این ارز همچنین با یک سری تثبیتهای میان روزی قوی تر از حد انتظار توسط بانک مرکزی چین حمایت شد. زیرا پکن برای مهار ضعف بیشتر در ارز اقدام کرد.

ارزش ین (USD/JPY) به دلیل کاهش نگرانی‌ها از افزایش نرخ بهره در ایالات متحده، افزایش یافته است. این افزایش 0.6 درصدی، روز سه ‌شنبه اتفاق افتاده و ین ژاپنی به نزدیکترین سطح خود در 30 سال گذشته رسیده است. این ارز در حال حاضر نسبت به دلار 147.45 واحد است که قوی ‌ترین سطح آن در سه ماه گذشته است.

قوی شدن ین منجر به کاهش شانسها برای اقدامات دخالت در بازار ارز توسط مقامات ژاپن شد. با این حال، چشم‌انداز این ارز در مقابل بانک مرکزی ژاپن همچنان ضعیف باقی مانده است.

در روز سه‌شنبه، دلار تایوان (USD/TWD)، 0.9 درصد افزایش یافت و به روند صعودی اخیر خود ادامه داد، زیرا گمانه ‌زنیهایی وجود دارد که یک حزب طرفدار چین ممکن است در انتخابات عمومی آینده پیشتاز شود - سناریویی که میتواند منجر به کاهش تنشها با سرزمین اصلی شود.

سایر ارزهای آسیایی نیز پیشرفت کردند. دلار استرالیا (AUD/USD)، 0.5 درصد افزایش یافت، زیرا میشل بولاک، رئیس بانک مرکزی، هشدار داد که تورم چسبنده همچنان باعث نگرانی است و انتظارات را افزایش میدهد که این بانک هنوز افزایش نرخ بهره را متوقف نکرده است.

‌وون کره جنوبی (USD/KRW)، 0.3 درصد افزایش یافت، در حالی که روپیه هند (USD/INR)، تا حد زیادی از همتایان منطقه ‌ای خود عقب ماند و کمی حرکت کرد و در نزدیکی رکورد پایین باقی ماند.

دلار به پایین‌ترین سطح خود در ۲ ماه و نیم اخیر رسید، منتظر جلسه رزرو فدرال هستیم.

شاخص دلار (US Dollar Index) و قراردادهای آتی شاخص دلار (Dollar Index) در معاملات آسیایی 0.2 درصد کاهش یافتند و به روند نزولی اخیر خود ادامه دادند. زیرا معامله گران بیشتر متقاعد شدند که فدرال رزرو، افزایش نرخ بهره را متوقف کرده است.

یادداشتهای جلسه اکتبر فدرال رزرو - جایی که بانک مرکزی نرخ بهره را ثابت نگه داشته بود - قرار بود بعداً در روز سه شنبه منتشر شود و انتظار میرفت سرنخ های بیشتری در مورد سیاست پولی ارائه دهد.

در دو هفته گذشته، مجموعه ‌ای از داده‌های ضعیف تورمی و بازار کار، باعث شد تا معامله ‌گران پیش‌ بینی کنند که فدرال رزرو دیگر نرخ بهره را افزایش نخواهد داد. معامله‌ گران همچنین احتمال 30 درصدی را برای کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو از مارس 2024 قائل شدند.

اما بانک مرکزی هیچ نشانه‌ای از این امر نداده است و تکرار کرده است که برای پایین آوردن تورم، نر‌ها را برای مدت طولانی تر بالا نگه خواهد داشت. انتظار میرود چنین سناریویی هرگونه سود عمده در بازارهای آسیایی را محدود کند.

👈 دانلود اکسپرت مدیریت سرمایه چراغ

آنچه خـواهید خـواند:

آخریـن بررسی شده‌های بازار سرمایه