بیت کوین رکورد جدیدی میزند، اما استخراج‌ کنندگان در حال زیان هستند!

بیت کوین رکورد جدیدی میزند، اما استخراج‌ کنندگان در حال زیان هستند!

6 ماه پیش 2K بازدید 0 دیدگاه

به گزارش کوین تلگراف، نرخ هش شبکه بیت کوین به رکورد جدیدی از بیش از ۵۴۰ اگزاهش در ثانیه رسیده است. با این حال، قیمت و سودآوری هش دوباره در حال کاهش است.

قدرت محاسباتی شبکه بیت‌کوین - یا نرخ هش استخراج - در روز کریسمس به بالاترین حد خود رسید، اما با کاهش شدید سودآوری، فشار بیشتری بر روی ماینرها وارد کرده است.

بر اساس داده‌های Blockchain.com، در تاریخ ۲۵ دسامبر، نرخ هش بیت‌کوین به بالاترین حد خود یعنی ۵۴۴ اگزاهش بر ثانیه (EH/s) رسید. این داده توسط Bitinfocharts تأیید شد که اوج متوسط نرخ هش را در طول آخر هفته گزارش کرد.

این در حالی است که نرخ هش شبکه در سال جاری بیش از دو برابر شده و از ژانویه ۱۳۰ درصد افزایش یافته است.

در همان دوره‌ای که نرخ هش BTC افزایش یافته است، قیمت این دارایی نیز تقریباً همان روند را طی کرده است و از تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۲۳ بیش از ۱۵۰ درصد افزایش یافته است.

ویل کلمنته (Will Clemente)، یکی از بنیانگذاران Reflexivity Research، به نرخ هش روی یک مقیاس لگاریتمی نگاه کرد و اظهار داشت: "تحریم استخراج چین در تابستان ۲۰۲۱ به سختی یک نقطه کور است." کلمنته گفت: "تصور کنید کم‌اهمیت‌ترین شبکه مالی غیرمتمرکز و منبع باز روی کره زمین را نادیده بگیرید، من چنین کاری نمی‌کنم."

نرخ هش بالا ممکن است برای مدل‌های قیمت‌گذاری نظری مانند قیمت تعدیل‌شده با هش خوب باشد، اما برای ماینرهایی که مجبورند برای تأمین امنیت بلاک بعدی سخت‌تر کار کنند، خبر خوبی نیست.

قیمت هش، معیاری از سودآوری، در هفته گذشته با کاهش هیجان ثبت نظریه و کتیبه‌های ترتیبی BRC-20، کاهش یافته است. بر اساس اطلاعات مؤسسه هش‌ریت ایندکس (HashrateIndex)، قیمت هش در حال حاضر ۰.۰۹ دلار به ازای تراهش در ثانیه در روز است.

سودآوری از بالاترین میزان خود در سال ۲۰۲۳ که ۰.۱۳۶ دلار در تراهش بر ثانیه در روز در ۱۷ دسامبر بود، ۳۴٪ کاهش یافته است. قیمت هش اغلب در دوره‌های تقاضای بالا افزایش می‌یابد و باعث افزایش هزینه‌های تراکنش می‌شود، مانند آنچه در هجوم اخیر تراکنش‌ها دیده می‌شود.

تحلیلگر Glassnode با نام مستعار "Checkmatey"  گفته است: ما تقریباً به یک سال کامل بدون تسویه کامل ممپول‌های (Memory pool یا استخر تراکنش) بیت‌کوین نزدیک می‌شویم. زیرا از فوریه فشار کارمزد بالا را حفظ کرده‌ایم».

👈 معامله و خرید بیت کوین با ثبت نام در بروکر آمارکتس

آنچه خـواهید خـواند:

آخریـن بررسی شده‌های بازار سرمایه