بیت کوین به ماه میرسد! | ۴ پیش بینی برای قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۴

بیت کوین به ماه میرسد! | ۴ پیش بینی برای قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۴

7 ماه پیش 3K بازدید 0 دیدگاه

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین (BTC) در بازار معادل 37326 دلار میباشد. این رقم، خبر از افزایش 25 درصدی ارزش بیت کوین در 30 روز گذشته میدهد! از ابتدای سال، بیت کوین افزایش قابل توجهی معادل 126 درصد در ارزش خود داشته است. تحلیلگران، این رشد را به روند صعودی مداوم در بازار ارزهای دیجیتال نسبت میدهند که تقریباً یک سال است که ادامه دارد. پرایس اکشن ها به حرکت مثبت قیمت اشاره دارند. این موضوع حاکی از احساسات خوشبینانه در بازار است. اما یکی از چالش برانگیزترین بحثها در میان معامله گران ارزهای دیجیتال، پیش بینی قیمت بیت کوین قبل و بعد از هاوینگ است. به راستی این بازار صعودی تا چه حد میتواند رشد کند و این رشد با چه سرعتی صورت خواهد گرفت؟

تحلیلگران به آینده بیت کوین در سال جدید، بسیار خوش بین هستند!

بیت کوین (BTC) در حال حاضر در بالاترین سطح خود در 18 ماه گذشته قرار دارد و پیش بینیهای خوش بینانه زیادی در مورد قیمت آن وجود دارد. مردم کنجکاو هستند که بازار گاوی تا چه حد میتواند بالا برود و با چه سرعتی به آنجا برسد. بیت کوین پس از سقوط به 20000 دلار، پتانسیل شش رقمی شدن در عرض چند ماه را دارد. نوامبر به عنوان یک ماه پر نوسان برای بیت کوین شناخته شده است. پس از اینکه "Uptober" نزدیک به 30 درصد افزایش قیمت بیت کوین را به ارمغان آورد، گمانه زنیها در رابطه با افزایش قیمت بیت کوین در میان معامله گران و تحلیلگران رمزارز در ماه گذشته شدت گرفت.

تحلیلگران دست به دامان ابزارهای مختلف تکنیکال و آنچین، بررسیهای مختلف از شرایط اقتصاد کلان و حتی وضعیت قانونگذاری ارزهای دیجیتال در کشورهای مختلف شدند. تا بتوانند پیش بینیهای هرچه دقیقتر ارائه دهند. شما چه فکر میکنید؟ در ادامه این مقاله از مجله چراغ، ۵ پیش بینی مهم در رابطه با قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۴ را برایتان خواهیم گفت. با ما تا انتها همراه باشید.

۱. پیش بینی Matrixport چهل و پنج هزار دلار ظرف ۲ ماه میباشد

بیت کوین میتواند طی مدت زمان کوتاهی، به ویژه با نزدیک شدن به سال 2024، تحولات زیادی را تجربه کند. بنابراین، زمان کافی برای ایجاد نوسانات جدید در قیمت بیت کوین وجود دارد. پلتفرم خدمات مالی کریپتوی ماتریکیس پورت، به عنوان یک شرکت بزرگ استخراج بیت‌کوین، پیش ‌بینی میکند که تا قبل از پایان سال، ارزش بیت کوین به دلار آمریکا (BTC/USD)، 30 درصد بالاتر از ارزش فعلی آن خواهد بود. این نشان دهنده انتظار افزایش قابل توجهی در قیمت بیت کوین است.

در یک پست وبلاگی در اواخر اکتبر، Matrixport مجدداً پیش ‌بینی خود را مبنی بر اینکه قیمت بیتکوین تا پایان سال، به 45000 دلار خواهد رسید، تأیید کرد. این پیش ‌بینی برای اولین بار در ژانویه ارائه شد و بر اساس چندین مدل داخلی بود. علاوه بر این، پیش بینی Matrixport در رابطه با افزایش قیمت بیت ‌کوین در ماه اکتبر کاملاً درست از آب درآمد!

پست وبلاگی بیان می‌کند: "بیت‌کوین در حال عبور از سطح مقاومت 31500 دلاری از ماه ژوئیه است. این بدان معناست که قیمت بیتکوین تا پایان به 45000 دلار میرسد." در حال حاضر، جفت ارز BTC/USD طبق داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView، در حدود 34500 دلار معامله می‌شود. به این معنی که دستیابی به هدف تا پایان سال نیاز به 30 درصد افزایش بیشتر قیمت دارد.

پیش بینی Matrixport

۲. BitQuant :پیش از وقوع هاوینگ، یک سطح تاریخی جدید برای بیت کوین رقم میخورد!

برای بسیاری، هاوینگ بیت کوین، یک لحظه سرنوشت ساز در هر چرخه قیمت بیت کوین به حساب میاید. هاوینگ (Halving) یا نصف شدن، یک رویداد برنامه ریزی شده در شبکه بیت کوین است که در آن پاداش استخراج بلوکهای جدید بیت کوین نصف میشود. این اتفاق تقریباً هر چهار سال یک بار رخ میدهد. بسیاری از مردم نصف شدن را یک نقطه عطف مهم در چرخه قیمت بیتکوین میدانند. در این مورد، یک مفسر سرشناس، این عقیده را ابراز کرد که رکوردهای قیمت جدید بیتکوین حتی قبل از انجام رویداد هاوینگ بعدی رخ خواهد داد.

به طور خاص، در ماه سپتامبر، منبعی به نام BitQuant در رابطه با پیش بینی قیمت بیت کوین اعلام کرد که قیمت بیت کوین به دلار آمریکا (BTC/USD) قبل از آوریل 2024 از اوج فعلی خود یعنی 69000 دلار فراتر خواهد رفت. این نشان میدهد که مفسر انتظار دارد قیمت بیت کوین در آینده نزدیک به رکوردهای جدید خود برسد. آن هم به طور بالقوه قبل از رویداد هاوینگ بعدی!

وی به دنبال کنندگان خود در پلتفرم X  گفت:

"نه، بیت کوین قبل از هاوینگ به اوج خود نخواهد رسید. بله، قبل از هاوینگ به یک رکورد جدید دست خواهد یافت. نه، BTC به 160 هزار دلار نخواهد رسید. چرا که شدت هر پولبک زیاد است. این بدان معنی است که قیمت پس از وقوع هاوینگ، در سال 2024 به اوج خود خواهد رسید. و بله، قیمت هدف حدود 250 هزار دلار است."

پیش بینی قیمت بیت کوین توسط BitQuant

یک پیش بینی ظاهراً دقیق از BitQuant

بر اساس نمودار امواج الیوت، هم بالاترین قیمت تاریخ و هم هدف 250000 دلاری پس از هاوینگ، با تقلید بیتکوین از رفتار چرخه های قبلی به دست خواهد آمد. (میدانید که در نمودار امواج الیوت، برای پیش بینی حرکات قیمت در بازارهای مالی، از الگوهای تکراری استفاده میشود. رفتار بیت کوین در افزایش قیمت به سطوح قابل پیش بینی، نشان از شباهت آن با الگوهای رویت شده در دوره های رونق قبلی بازار است).
هرچند، BitQuant در مجموع برای چهار "پولبک" در مسیر رسیدن به هدف یک چهارم میلیون دلاری، جای خالی گذاشت.


وی در ادامه صحبتهایش در پلتفرم X، اضافه کرد:
"قبل از رسیدن به یک رکورد جدید، یک پولبک رخ خواهد داد، سپس یک پولبک دیگر در حدود 125 هزار دلار رخ خواهد داد. علاوه بر این، دو پولبک دیگر پس از هاوینگ وجود خواهد داشت که در اینجا (تصویر بالا) نشان داده نشده است."
این نشان میدهد که BitQuant پیش بینی میکند که قیمت بیتکوین قبل از رسیدن به هدف 250 هزار دلاری، چهار بار دچار پولبک خواهد شد. این پولبکها میتواند به دلیل سودگیری معامله‌ گران یا عوامل بنیادی دیگر رخ دهد. درست است که پیش ‌بینیهای BitQuant در مورد قیمت بیتکوین دقیق هستند، اما فراموش نکنید، این پیش ‌بینیها تضمینی نیستند و قیمت بیت کوین می‌تواند بسیار نوسانی باشد!

۳. پیش بینی قیمت بیت کوین توسط ۳ مدل تا ۱۳۰ هزار دلار

پیش بینی قیمت بیت کوین مبنی بر رسیدن آن به بالاترین ارزش خود فقط توسط معامله گران فردی انجام نمیشود! بلکه توسط مدلهای مختلفی که قیمت ارز دیجیتال را تجزیه و تحلیل میکنند نیز انجام می شود. چندین ابزار پیش بینی نشان میدهند که بیت کوین میتواند به حدود ۱۳۰٬۰۰۰ دلار برسد. یکی از تحلیلگران محبوب، CryptoCon، معتقد است که بیت کوین میتواند به قیمت شش رقمی برسد. البته ممکن است دو سال طول بکشد تا این اتفاق بیفتد. این پیش بینی بر اساس مفهوم رویدادهای هاوینگ است و پیشنهاد میشود که اوج بعدی قیمت بیت کوین حدود چهار سال پس از افزایش قابل توجه قبلی به ۶۹٬۰۰۰ دلار در نوامبر ۲۰۲۱ رخ دهد.

CryptoCon در توئیتی در این باره میگوید:

"من برای قیمتهای پایین‌تر آماده هستم. اما تکه های پازل در ۱۳۰ هزار دلار برای بیتکوین در این چرخه هماهنگ شدند!"

۳. پیش بینی قیمت بیت کوین توسط ۳ مدل

۴. و اما سوال یک میلیون دلاری

امسال، کتی وود (Cathie Wood)، بنیان‌گذار، مدیرعامل و مدیر سرمایه ‌گذاری شرکت مدیریت دارایی ARK Invest، تصمیم گرفت که سرمایه‌ گذاری بزرگی در بیت‌کوین، همراه با آرتور هیز (Arthur Hayes)، مدیرعامل سابق BitMEX، انجام دهد. مشخص نیست که این سرمایه گذاری چه زمانی انجام خواهد شد. اما تغییرات در اقتصاد این پیش بینی را جسورانه تر خواهد کرد. هیز بر این باور است که اگر مردم اعتماد خود را به بازار اوراق قرضه سنتی و سیستم ارزهای خارجی از دست بدهند، به دنبال جایگزینهایی مانند بیت کوین خواهند بود. همین امر میتواند ارزش بیتکوین را تا ۱ میلیون دلار افزایش دهد. وود نیز در مصاحبه ای با بلومبرگ در ۳ نوامبر، بیت کوین را به عنوان یک محافظ بهتر در برابر تورم نسبت به طلا تلقی کرد.

سخن پایانی

در این مقاله از مجله چراغ در رابطه به بررسی پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۴ پرداختیم و ۴ پیش بینی مهم در این زمینه را عنوان کردیم. در پایان این نکته را بگوییم، نگارش مطلبی که خواندید، بر اساس منابع خبری خارجی و نظرات کارشناسان بازار میباشد. لذا هدف از ارائه آن هیچ نوع مشاوره مالی نمیباشد و چراغ هیچ نوع تصمیم مالی بر اساس این محتوا را به شما توصیه نمیکند. شما تریدرهای عزیز، به منظور کسب نتایج بهتر جهت سرمایه گذاری در بازارهای مالی، قبل از هر اقدامی بهتر است با کارشناسان و مشاوران مجرب و مورد اعتماد در این زمینه، صحبت کنید. هرگونه سوال یا نظر در رابطه مطلب فوق را میتوانید در بخش نظرات در پایین همین صفحه، با ما در میان بگذارید.

👈 ثبت نام در صرافی بینگ ایکس برای خرید بیت کوین

آنچه خـواهید خـواند:

آخریـن بررسی شده‌های بازار سرمایه